Eesti autosporditalent võitis maineka võistluse, kus on triumfeerinud ka nimekad F1-ässad

Karl Mihkel Eller
Mark Dubnitski võitis esikoha Andrea Margutti karikavõistlusel.
Mark Dubnitski võitis esikoha Andrea Margutti karikavõistlusel. Foto: Trofeo Andrea Margutti

Eesti kardisõitja Mark Dubnitski võitis esikoha klassis OK Junior Itaalias toimunud mainekal Andrea Margutti karikavõistlusel, kus on varasemalt võidutsenud näiteks Robert Kubica ja Giancarlo Fisichella.

Prestiižne võistlus toimus 33. korda Põhja-Itaalias Lonatos, South Garda ringrajal. Kõikide klasside peale kokku oli registreerunud 292 sõitjat 43 riigist, mis on võistluse rekord. Starti asus ka mitmeid eestlasi, neist kõige nobedamat minekut näitas 13-aastane Mark Dubnitski.

Finaalvõistlusele sai ta startida kolmandalt kohalt, seda tänu suurepärasele eelfinaalile, kus ta parandas oma positsiooni tervelt 13 kohta. Finaal sõideti aga vihmaga ja märjal rajal ning taas hea stardi teinud Dubnitski haaras esikoha. Lõpuks edestas ta lähimat konkurenti, samuti kõva tõusu teinud austerlast Nando Weixelbaumerit 5,154 sekundiga.