VIDEO ⟩ Jõesaar tegi Euroliiga satsi vastu korraliku partii, ent tiimi tabas harukordne lagunemine

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Janari Jõesaar (palliga) matšis Berliini Alba vastu.
Janari Jõesaar (palliga) matšis Berliini Alba vastu. Foto: IMAGO/Tilo Wiedensohler/Scanpix

Saksamaa korvpalli meistrivõistlustel kaotas Janari Jõesaar koduklubi Bayreuth võõral väljakul Euroliigas kaasa löövale Berliini Albale 53:87. Kui pealtnäha ei olnudki vahe šokeerivalt suurt, siis mängu käiku silmas pidades aga küll.

Beyreuth pusis nimekale vastasele pikalt korralikult vastu. Veel 8.41 enne matši lõppu oli nende kaotusseis 53:55. Kõlab küll uskumatult, ent Martynas Sajuse tabav vabavise jäigi külaliste viimseks korviks. Alba võitis neljanda veerandaja 35:4 ning lõpetas mängu 32:0.

«Mängisime kolm veerandaega head korvpalli vaatamata sellele, et kõik mehed pole parimas vormis,» ütles Bayreuthi peatreener Raoul Korner matši järel.

«Oleksin tahtnud viimasel veerandajal võtta kümme time-out'i. Meestel läks silme eest täiesti mustaks. Hakkasime tegema täpselt seda, mida Alba vastu ei tohiks – kiirustatud ja halbu viskeid. Viimane veerandaeg oli uskumatu.»

Jõesaare esituse võib kanda pigem plusspoolele. Ta kuulus algviisikusse, mängis peaaegu 30 minutit, viskas 10 punkti (kolmesed 3/2, kahesed 3/2) ja noppis 7 lauapalli.

11 võidu kõrvale 17. kaotuse saanud Bayreuthi play-off'i lootused muutuvad üha teoreetilisemaks. Konkurentidest vähem mänginud Alba võitleb tabeli eesotsas.