Tallinnas toimuvale triatloni suurvõistlusele pole venelased oodatud

Postimees Sport
Copy
Venelased ja valgevenelased Tallinnas võistelda ei saa.
Venelased ja valgevenelased Tallinnas võistelda ei saa. Foto: Herman-Erik Isop

Üle maailma populaarsete triatlonivõistluste IRONMAN Eesti korraldajad teatasid, et sissetungi tõttu Ukrainasse pole siia oodatud Venemaa ega ka Valgevene sportlased. 

«IRONMAN Eesti meeskond on solidaarne Ukraina rahva, meie sportlaste ja nende kogukonna suhtes ning mõistab hukka Venemaa juhtkonna dikteeritud tegevused selle sügavalt muret tekitava sõja ajal,» seisab võistluse kodulehel.

«Seoses Venemaa jätkuva sissetungiga Ukrainasse ja pingelise rahvusvahelise olukorraga on Eesti Vabariik otsustanud peatada viisade väljastamise Vene Föderatsioonis ja Valgevenes. Ka Eesti kultuuriministeerium on teatanud, et kuni Venemaa ei lõpeta sõjalist tegevust Ukraina vastu, ei ole Vene Föderatsiooni ja Valgevene kodanikel õigust osaleda Eesti Vabariigis spordivõistlustel isegi neutraalse lipu all.

Seetõttu ei saa Venemaa Föderatsiooni ega Valgevene kodakondsusega sportlased osaleda tänavusel Tallinnas toimuvatel IRONMAN Eesti sündmustel.

Oleme kindlad, et need sammud on vajalikud meie põhiväärtuste kaitsmiseks ja solidaarsuse näitamiseks oma kodumaa eest võitleva Ukraina rahvale.

Kõik Venemaa ja Valgevene sportlased on saanud edasist teavet neile pakutavate võimaluste kohta.»

IRONMAN Tallinn toimub 6.–7. augustil. Võistlus on kaalukas, sest siin jagatakse välja ka MMi pileteid.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles