Ukraina võrkpalli või õigemini kogu spordi rahakraanid keerati sõrmenipsust kinni 24. veebruari varahommikul, kui Vene väed üle piiri tungisid. Sellest hetkest alates on sealsed vollejuhid näinud ränka vaeva, et oma koondislasi sõjakolletest päästa, kuid mõeldakse ka sellele, kuidas armastatud ala edaspidigi elujõulisena hoida.
Selleks pöördus Ukraina alaliit märtsi alguses teiste Euroopa volleliitude poole, uurimaks, kas keegi on valmis nende noortekoondisi ajutiselt enda hõlma alla võtma. Palve ei läinud kurtidele kõrvadele, peale Eesti ulatasid abikäe veel Läti, Tšehhi, Poola ja Itaalia.
Pevkuri jaoks, kes oli üks eestvedajatest ka Venemaalt MMil korraldusõiguse äravõtmise küsimuses, siin pikka mõtlemist polnud. Kui abi küsitakse, tuleb seda võimaluste piires ka anda!
«Meie eesmärk on neid 40 päevaks sõjakolletest päästa ja ühes lätlastega oleme kokku leppinud, et nemad võtavad enda hoole alla U18-koondise ning meie siis järgmise vanuserühma, 19–21-aastased,» selgitab ta.
Projekti tarbeks kogub võrkpalliliit Piletikeskuse abiga ka annetusi ning praeguseks on kogunenud veidi alla 7000 euro.
- Noori Ukraina võrkpallureid on võimalik toetada SIIN.
- Annetada saab kas 5, 10 või 50 eurot.
- Kui kellelgi on valmisolek suurem summa annetada, palume ühendust võtta võrkpalliliidu peasekretäri Helen Veermäega helen@volley.ee
Praeguste plaanide järgi minnakse ukrainlastele Poola piirile vastu 10. aprillil, pärast mida toimetatakse nad Käärikule, kus nad siis järgmised poolteist kuud elavad-söövad-treenivad. Kogu projekti eelarve on Pevkuri sõnul 25 000 eurot, kuid mõnes mõttes on tegemist hindamatu abiga. «Meie ülesanne on lihtsalt aidata neil sportlikus mõttes ellu jääda, et Ukraina võrkpall ära ei kaoks,» sõnab ta.