Suurbritannia peaminister Johnson: transsportlased ei tohiks naiste seas võistelda (1)

Christopher Krutto
Copy
Boris Johnson.
Boris Johnson. Foto: Tayfun Salci/ZUMAPRESS.com/Scanpix

Suurbritannia peaminister Boris Johnson ütles, et tema arvates ei tohiks transsoolised sportlased naiste võistlustel osaleda.

Viimastel päevadel ja nädalatel on üha rohkem räägitud transsooliste sportlaste naiste seas võistlemisest. Ujujast Lia Thomasest sai esimene transsportlane, kes on võidutsenud USA ülikooliliiga NCAA I divisjonis. Lisaks soovis Briti meistrivõistlustel osaleda transsooline Emily Bridges.

«Ma ei usu, et bioloogilised mehed peaksid naiste võistlustel osalema. Võib-olla on see vastuoluline asi, mida öelda, aga mulle tundub see mõistlik,» rääkis peaminister.

«Ma arvan samuti, et naistel peaks olema kohad – kas haiglates, vanglates või riietusruumides – mis on mõeldud naistele. Sinnani on minu mõtlemine jõudnud.

Kui see paneb mind osadega konflikti, siis peame selle kallal tööd tegema. See ei tähenda, et ma ei sümpatiseeriks inimestega, kes soovivad sugu vahetada ja on tähtis, et me anname neile maksimaalselt armastust ja tuge nendel otsustel. Need on keerulised probleemid ja neid ei saa lahendada ühe kiire, lihtsa seadusemuudatusega,» lisas Johnson.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles