Antijalgpalli postripoiss üllatas isegi Guardiolat

Siim Kaasik
Pep Guardiola (taamal) murrab pead, kuidas Madridi Atletico 5-5 kaitseliinist läbi murda. Foto: PETER POWELL/EPA/Scanpix

Madridi Atletico peatreener Diego Simeone suutis Meistrite liiga veerandfinaalis oma antijalgpalliga Manchester City naha vahele pugeda, kuid lahkus avalahingust ikkagi kaotajana.

51-aastase Simeone kaitsest lähtuv jalgpallifilosoofia ei saa juba ammu enam kedagi üllatada. Eriti kui mänguks on Meistrite liiga veerandfinaal ja vastaseks viimaste aastate üks maailma paremaid, kui mitte parim meeskond. Ometi tegi isegi City peatreener Pep Guardiola suured silmad, kui Simeone asetas oma mehed väljakule formaadis 5-5-0.

Mõistagi tähendab selline asetus kinnist mängu, mis on lihtsale jalgpallisõbrale igav vaadata. Valdava osa mängust kiigutas City palli ega omanud häid olukordi, kuniks vahetusest sekkunud Phil Foden läbisööduga Kevin De Bruyne leidis ja belglane 70. minutil mänguskoori avas.