R, 24.06.2022

Toyotal vedas enne järgmist MM-etappi fortuunaga

Karl Mihkel Eller
Toyotal vedas enne järgmist MM-etappi fortuunaga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Toyota rallitiim testimas enne Horvaatia MM-etappi.
Toyota rallitiim testimas enne Horvaatia MM-etappi. Foto: Toyota Gazoo Racing WRT

Kahe nädala pärast sõidetakse Horvaatias ralli MM-sarja hooaja kolmas etapp ning vahetult enne võistlust vedas Toyota meeskonna fortuunaga, sest nad saavad võistluspaigas ühe lisatestipäeva ja osalevad rehvitootja Pirelli arendustestil.

MM-sarja liider Kalle Rovanperä katsetas neljapäeval Pirelli uut kõva rehvisegu. WRC-sarja ametlik rehvitarnija on teinud asfaldirehvis uuendusi, mis peaksid paremini sobima hübriidsetele Rally1-autodele.

Vastavalt rahvusvahelise autoliidu (FIA) eeskirjadele on Pirellil lubatud kogu hooaja jooksul teha kolm arendustesti maksimaalselt kolmel päeval. Iga kord tuleb kasutada erinevat meeskonda, esimeseks seansiks loositi välja Toyota. M-Sport Fordi ja Hyundaid kasutatakse rehvitestideks hooaja hilisemas faasis, kuid millal ja millisel teekattel need toimuvad, pole veel kinnitatud.

«Horvaatias toimuva testi eesmärk on kontrollida, kuidas arendada kõva rehvi vastavalt uutele hübriidautodele, mis on raskemad ja võimsamad kui eelmine põlvkond ning rehvide suhtes nõudlikumad,» ütles Pirelli ralliosakonna juht Terenzio Testoni, kirjutas DirtFish.

Mullu Michelini asemel MM-sarja ametlikuks rehvipartneriks saanud Pirelli on aeg-ajalt sattunud kriitika alla, et nende rehvid pole piisavalt heal tasemel. Toyota tehniline direktor Tom Fowler kinnitas, et rehvisegu on nüüd tasemel, kus saab keskenduda sõitmisele ja ei pea muretsema ootamatute rehvipurunemiste pärast.

«Ma arvan, et Pirelli peaks vastupidavust parandama vaid pehmel ja ülipehmel rehvisegul. Praegu on meil kasutada vähemasti üks variant, mis on heal tasemel ja see on kõik, mida me tahame,» ütles Fowler DirtFishile. Horvaatia etapp sõidetakse 21.–24. aprillil.

Märksõnad
Tagasi üles