E, 26.09.2022

Kahekordne olümpiavõitja katsub rammu ralliradadel

Christopher Krutto
Kahekordne olümpiavõitja katsub rammu ralliradadel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Hamish Bond (paremal) 2016. aasta Rio olümpiamängude kuldmedaliga. Kõrval tema sõudmispaadi paariline Eric Murray.
Hamish Bond (paremal) 2016. aasta Rio olümpiamängude kuldmedaliga. Kõrval tema sõudmispaadi paariline Eric Murray. Foto: JEFF PACHOUD

Sõudmises kahel korral olümpiavõitjaks kroonitud Hamish Bond teeb alavahetuse ja debüteerib tuleval nädalavahetusel ralliauto roolis.

Uus-Meremaalt pärit Bond teeb rallidebüüdi kohalikul Otago rallil. Kaarti loeb talle ülikogenud Grant Marra, kes on sealsetel rallidel juba 1999. aastast legendi lugenud. Istumise all on tal Subaru Impreza GC8.

«Kui kõne sain, siis teadsin, et see on võimalus, mida ei saa igoreerida, sest sellist iga päeva ei tule,» tunnistas kahekordne olümpiavõitja Dirtfishile antud intervjuus. «See on minu jaoks midagi täiesti teistsugust. Mul pole üldse varasemat mootorispordi kogemust, aga naudin seda väga.»

«Räägitakse, et sa pead midagi 10 000 tundi tegema, et ekspert olla ja ma olen õnnelik, kui mul on tund koos. Proovin nii palju aega [autos] saada kui võimalik,» jätkas endine sõudja.

Tema eesmärgiks saab olmea ralli puhas läbimine, kuid ta on varasemalt tõestanud, et suudab uutel aladel kiirelt kohaneda. Aastatel 2017-2020 tegeles ta rattaspordiga. Selle aja jooksul suutis ta tulla kahekordseks Uus-Meremaa meistriks ja esindas riiki kahel korral isegi MMil, kus tema parimaks tulemuseks jäi temposõidu 25. koht.

Märksõnad
Tagasi üles