Pärnu lahkub Eesti-Läti ühisliiga finaalturniirilt pronksmedalitega

Pärnu Sadam küttis hooaja viimases mängus Tallinna Kalevile koslepi.
Pärnu Sadam küttis hooaja viimases mängus Tallinna Kalevile koslepi. Foto: Urmas Luik

Riias toimuval Eesti-Läti ühisliiga finaalturniiril mängiti täna välja pronksmedalid. Need kuulusid Pärnu Sadamale, kes alistas pronksimatšis 84:77 Ogre meeskonna.

Eile poolfinaalis Viimsilt väga valusa kaotuse teeninud Pärnu suutis tänaseks mänguks vaatamata kõigele hästi peale tulla. Pronksimatši esimesed minutit olid väga võrdsed, ent seejärel haaras Pärnu initsiatiivi.

Avaveerand kuulus Pärnule 21:16, ent teise veerandajaga paisutati vahe enda jaoks üpris turvaliseks. Poolajapausile mindi pärnakate 48:34 juhtimisel.

Ogre küll püüdis teisel poolajal mängu tagasi tulla, aga seda ei juhtunud. Läti meeskond jõudis parimal juhul viimasel veerandajal viie silma kaugusele, ent rohkemaks võimelised poldud. Nõnda teenis lõpusireeni kõlades Pärnu 84:77 võidu.

Pärnu aitas võidule suurepärase kohtumise teinud Robert Valge, kelle arvele jäi koguni 30 silma (väljakult visked 10/11). Alterique Gilbert toetas teda 20 punktiga. Ogre parimana tõi Prentiss Lovell Nixon täna 20 punkti.