N, 2.02.2023

Finaali jõudnud uustulnuk Viimsi võttis hooajast maksimumi

Ville Arike
, reporter
Finaali jõudnud uustulnuk Viimsi võttis hooajast maksimumi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Devin Lee Harris (paremal).
Devin Lee Harris (paremal). Foto: Facebook/KK Viimsi/Sportland

Riias peetud Eesti-­Läti korvpalliliiga finaalturniiril kujunes täisvereliseks vaid üks mäng neljast, selle osalised olid Eesti klubid ning tegemist oli poolfinaaliga, kus Viimsi/Sportland ­alistas Pärnu Sadama 83:81. ­Finaalis pidi Viimsi tunnistama suursoosik Riia VEFi 95:64 paremust, Pärnule kuulus kolmas koht.

Üks Eesti meeskond pidi esimest korda oma tegutsemisajal jõudma lõunanaabritega ­kahasse peetava sarja finaali ning see oli alles esimest aastat sel tasemel mängiv Viimsi. Äärmiselt tasa­vägiselt möödunud ­poolfinaali saatuse otsustas Devin Lee Harrise lõpusekundi tabav kesk­positsioonivise üle vastase käe!

Seejuures näis pool minutit enne lõppu, et Viimsil on noor võit käes, sest saadi ette 80:75. Ent Pärnu snaiper Andris Misters vastas kahe tabava kolmesega ja viigistas kaheksa ­sekundit enne lõppu seisu 81:81. ­Viimane sõna jäi Viimsile, kellele Tyler Roberson tõi 19, Ronalds Zakis 18 ja Harris 16 punkti. Pärnu edukamad olid Troy Barnies 19 ja Misters 17 silmaga.

Viimsi peatreener Valdo Lips tõi märksõnadena välja võistkonna ühtsuse, ambitsioonikuse ja kannatlikkuse. «Imenippi meil pole. Meil on kõva võistkonnavaim, tiim on ühtne ja töökas. Nii klubi kui ka mängijate ambitsioonid on suured,» seletas Lips edu aluseid lihtsalt.

Kas pärast Ventspilsi alistamist kippusid hoolealused ka pilvedesse tõusma? Lips raputas pead: «Jäime maa peale. Kõik olid õnnelikud, tegime ühe puhkepäeva ning seejärel hakkasime valmistuma poolfinaaliks. Mõtleme igale mängule eraldi, läheme alati võitlema ­sõltumata sellest, millised on numbrid tablool.»

Pärnu oli veerandfinaali teises mängus teinud tiitlikaitsja BC Kalev/Cramo vastu jõudemonstratsiooni, kuid mäng Viimsiga möödus väga tasavägiselt. Lipsu sõnul seisneb pärnakate suurim tugevus ründelauas ning esimesel poolajal jäädi selle elemendiga hätta. Pärast suurt vaheaega paranes olukord märgatavalt ning see aitas ka lõpus kaalukausid enda kasuks kallutada. Pärnu sai küll kokku 21 ründelauapalli, kuid võitmiseks sellest ei piisanud.

«Loomulikult oli lisaks lauapallidele teine eesmärk neutraliseerida Pärnu liider Gilbert, selle ülesandega saime suures plaanis hakkama,» lisas Viimsi juhendaja rahulolevalt. «Võitlesime võistkonnana lõpuni. Kannatasime ja kannatasime – niisugused need play-off-mängud on. Viimane rünnak läks nii nagu plaanitud, et Devin [Harris] võtab ­selle enda peale.»

Teises poolfinaalis oli VEF koguni 116:55 üle Ogrest ja Lips finaali eel illusioone ei loonud. «VEF on ilmselge favoriit,» ütles ta. «Neil on terve liiga peale kõige paremini komplekteeritud meeskond. Aga läheme võitlema, mängitakse viis viie vastu ning parim selgub väljakul.»

VEF näitas juba esimesel veerandajal oma klassi, juhtides selle järel 27:12. Viimsi võitles, kuidas oskas, ning hoidis vahet, mis kärises lõpuks 31-punktiliseks alles mängu viimase viie minutiga. Võitjate resultatiivseim oli Jalen Riley 20, kaotajaist Roberson ja Taavi Jurkatamm 17 punktiga.

Kolmanda koha mängus alistas Pärnu Robert Valge (30 p) ja Alterique Gilberti (20 p) vedamisel Ogre 84:77.

Märksõnad
Tagasi üles