L, 28.01.2023

Uskumatust olukorrast välja tulnud ameeriklane krooniti maailmameistriks

Postimees Sport
Uskumatust olukorrast välja tulnud ameeriklane krooniti maailmameistriks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Shane Van Boening.
Shane Van Boening. Foto: Matchroom Pool

Inglismaal peetud piljardi 9-palli formaadi MM-i võitis Ameerika Ühendriikide esindaja, maailma edetabelis 16. real paiknev Shane Van Boening, kes alistas finaalis tulemusega 13:6 tiitlikaitsja, austerlase Albin Ouschani (maailma edetabeli 2. koht).

Kolmandad kohad saavutasid Kuveidi esindaja Abdullah Alyousef ja Kreeka sportlane Alexander Kazakis.

Turniiri üheks tipphetkeks, mis jääb kindlasti pikkadeks aastateks kõikidele piljardisõpradele meelde, oli seik, et värske maailmameistri jaoks oli turniir sisuliselt lõppenud juba enne kaheksandikfinaali. Pääsuks 16 parema hulka oli Van Boeningu vastaseks Ameerika Ühendriikides elav Soome esindaja Mika Immonen (maailma edetabeli 4. koht). 11-võiduni peetavas kohtumises oli Immoneni eduseis lausa 10-3, peale mida Iimmonen sisuliselt enam laua äärde ei pääsenud. Fantastilist mängu näidanud Van Boening võitis 8 mängu järjest ning tuli välja uskumatust kaotusseisust ning võitis seega kohtumise seisuga 11-10.

«Kindlasti jääb just see mäng mulle meelde aastakümneteks,» sõnas turniiri võitnud ja maailmameistriks kroonitud Van Boening. «Olen oma 19-aastase proffikarjääri jooksul võitnud küll viiel korral US Open`i ning mänginud kahel korral ka 9-palli MM-il finaalis, kuid täna on see päev! Olen sellest kaua unistanud ja nüüd on see käes! Kindlasti on see minu karjääri suurima saavutus,» rõõmustas Van Beoning peale finaalkohtumist.

«Võtan endale selle julguse ja ütlen, et tulla piljardispordi suurimal võistlusel 32-parima hulgas 3-10 kaotusseisust välja, on see näiteks jalgpalli puhul võrreldav olukorraga, kus mõnes kõrgetasemelises kohtumises poolaja 1-5 kaotanud võistkond võidab lõpuks kohtumise,» ütles peale turniiri Eesti Piljardiliidu esindaja Kristjan Kuusik.

Eesti parim piljardimängija Denis Grabe pidi MMil leppima 33. kohaga. Kuuse sõnul on tegu ikkagi korraliku saavutusega.

«Grabe 33. koht ei ole kindlasti see, mida Eesti edukaim piljardisportlane ise püüdma läks, kuid päeva lõpuks on MM-i 33. koht ju ikkagi hea saavutus. 128 osaleja seas olid vaid maailma selle ala tipud ning piljardispordis ei ole harv ka nähtus, kus maailma tippu kuuluv mängija kaotab turniiri alguses kaks kohtumist ning langeb konkurentsist. Täpselt nii juhtus 2017. aastal ühel Euroopa liiga osavõistlusel Albin Ouschaniga, kes oli aasta varem esmakordselt kroonitud 9-palli maailmameistriks,» lisas Kuusik.

Märksõnad
Tagasi üles