Kalev/Cramo oli huvitavas mängupaigas Rapla alistamisega hädas

Kalev/Cramo mängija Donovan Jackson.
Kalev/Cramo mängija Donovan Jackson. Foto: Sander Ilvest

Korvpalli meistriliigas toimus kolmapäeval neli kohtumist. Tiitlikaitsja Kalev/Cramo alistas 85:78 (29:19, 22:23, 11:16, 23:20) Rapla Avis Utilitase, Viimsi/Sportland oli 92:85 (23:13, 22:35, 26:14, 21:23) üle Pärnu Sadamast.

Kalev/Cramo pidas oma kodumängu Märjamaa spordihoones ning haaras kohe juhtohjad. Teise poolaja alguses tegi Rapla küll väikese spurdi ning jõudis viigini, kuid viimasele veerandile mingi ikkagi vastu Cramo neljapunktilises eduseisus ja võitis ka otsustava veerandi.

Donovan Jackson vedas Cramot 23 punktiga, Kristjan Kitsing ja Tanel Kurbas viskasid vastavalt 16 ja 15 punkti. Rapla poolelt kerkis üleplatsimeheks Jaron Martin 27 punktiga, 13 silma jäi Darryl George Tucker Jr’i arvele.

Viimsi suutis kodusaalis toimunud mängus alistada Pärnu, kuigi mõlemal klubil olid omad tõusud ja mõõnad. Rain Veideman tõusis Viimsi parimaks 24 punktiga, Taavi Jurkatamm kogus 16 silma. Alterique Gilbert oli Pärnu parim 24 punkti ja 12 lauapalliga, Troy Marshall Barnies viskas 17 silma.

TalTech/Optibet oli parem Tallinna Kalevist 74:68 (18:9, 14:20, 25:21, 17:18). Tanel Sokk oli võitjate parim 15 punktiga, Oliver Metsalu viskas 13 punkti ja noppis 11 lauapalli. Üheksa mehega mänginud Kalevi poolelt oli resultatiivseim Eduards Hazners 21 punktiga. Joona Järveläinen viskas 19 punkti ja Valmo Kriisa 12 silma.

Tartu Ülikool Maks & Moorits alistas võõrsil 98:89 (29:22, 30:25, 24:19, 15:23) Rakvere Tarvase. Mängu kindlalt kontrollinud Tartu punktimasinaks kerkis 31 silma saanud Braxton Huggins. Kaheksa mehega mänginud Tartut aitas 16 punktiga Adomas Drungilas. Rakveret ei aidanud ka võidule Aleksa Nikolici 22 punkti.