R, 2.12.2022

JÄRELVAADATAV ⟩ Romanjuk ja Zaitsev kullati Eesti meistrivõistlustel korralikult üle

Postimees Sport
Romanjuk ja Zaitsev kullati Eesti meistrivõistlustel korralikult üle
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kregor Zirk.
Kregor Zirk. Foto: Tairo Lutter

Selle nädala reedest pühapäevani peeti Tartus 103. Eesti meistrivõistlused ujumises. Kõiki võistluspäevi on võimalik allpool ka järele vaadata.

Naiste seas noppis enim kuldmedaleid, seitse, Maria Romanjuk. Meeste seas tõusis Daniel Zaitsev poodiumi kõrgeimale astmele kuus korda. 

Kõikide distantside võitjad on välja toodud allpool. Põhjalikemate tulemustega on võimalik tutvuda SIIN.

Pühapäeva finaalid on järelvaadatavana:

Kulla võitsid:

  • Naiste 50 m liblikujumises Alina Vedohhova ajaga 27,52.
  • Meeste 50 m liblikujumises Daniel Zaitsev ajaga 23,53.
  • Naist 200 m vabaltujumises Laurika Lint ajaga 2.08,26.
  • Meeste 200 m vabaltujumises Alex Ahtinen ajaga 1.53,09.
  • Naiste 100 m seliliujumises Hanna Grete Vutt ajaga 1.04,79.
  • Meeste 100 m seliliujumises Armin Evert Lelle ajaga 56,54.
  • Naiste 50 m rinnuliujumises Maria Romanjuk ajaga 32,71.
  • Meeste 50 m rinnuliujumises Ralf Roose ajaga 28,85.
  • Naiste 400 m kompleksujumises Maria Romanjuk ajaga 5.03,19.
  • Meeste 400 m kompleksujumises Christopher Palvadre ajaga 4.42,70.
  • 4 x 100 m segateateujumises Spordiklubi Garant (Alan Smok, Daniel Zaitsev, Maria Romanjuk, Annika Vainikk) ajaga 4.00,96.
  • Naiste 800 m vabaltujumises Britt Raudsepp ajaga 9.25,64.

Pühapäeva eelujumised järelvaadatavana:

Laupäeva finaalid järelvaadatavana:

Kulla võitsid:

  • Naiste 100 m vabaltujumises Elisabet Mätlik ajaga 57,85.
  • Meeste 100 m vabaltujumises Alex Ahtiainen ajaga 50,75.
  • Naiste 50 m seliliujumises Hanna Grete Vutt ajaga 30,36.
  • Meeste 50 m seliliujumises Daniel Zaitsev ajaga 25,89.
  • Naiste 200 m rinnuliujumises Maria Romanjuk ajaga 2.36,13.
  • Meeste 200 m rinnuliujumises Ralf Roose ajaga 2.17,03.
  • Naiste 200 m liblikujumises Alina Vedehhova ajaga 2.27,62.
  • Meeste 200 m liblikujumises Kaspar Helde ajaga 2.05,74.
  • Naiste 4 x 100 m vabaltujumise teatevõistluses Kalevi Ujumiskooli 1. võistkond koosseisus Laura Lint, Kertu Kaare, Mariangela Boitsuk ja Marie Toompuu ajaga 3.56,59.
  • Meeste 4 x 100 m vabaltujumise teatevõistluses Spordiklubi Garant koosseisus Daniel Zaitsev, Alex Ahtiainen, Erik Lihhats ja Alan Gritsok ajaga 3.25,20.
  • Meeste 1500 m vabaltujumises Georg Filippov ajaga 16.22,87.

Laupäeva hommikused eelujumised järelvaadatavana:

Daniel Zaitsev püstitas Eesti meistrivõistluste teise päeva hommikustes eelujumistes uue Eesti pika raja rekordi 50 meetri seliliujumises ajaga 25,44.

Varasem rekord (25,45), mis on sajandiku võrra aeglasem, kuulus Ralf Tribuntsovi nimele ja oli ujutud 2015. aastal Kaasanis.

Reede finaalid järelvaadatavana:

Kulla võitsid:

  • 4 x 100 m vabaltujumise teatevõistluses Spordiklubi Garant 1 koosseisus Alex Ahtiainen, Daniel Zaitsev, Annika Vainikk ja Maria Romanjuk ajaga 3.38,39.
  • Naiste 50 m vabaltujumises Elisabet Mätlik ajaga 26,53.
  • Meeste 50 m vabaltujumises Alex Ahtiainen ajaga 22,93. Muide ta edestas Daniel Zaitsevit vaid 0,03 sekundiga.
  • Meeste 50 m paraujumise vabaltujumises Richard Leib ajaga 27,62.
  • Naiste 200 m seliliujumises Hanna Grete Vutt ajaga 2.21,8.
  • Meeste 200 m seliliujumises Armin Evert Lelle ajaga 2.06,47.
  • Naiste 100 m rinnuliujumises Maria Romanjuk ajaga 1.09,84.
  • Meeste 100 m rinnuliujumises Ralf Roose ajaga 1.03,36.
  • Naiste 400 m vabaltujumises Britt Raudsepp ajaga 4.34,41.
  • Meeste 400 m vabaltujumises Kregor Zirk ajaga 3.53,10.
  • Naiste 100 m liblikujumises Alina Vedehhova ajaga 1.02,92.
  • Meeste 100 m liblikujumises Daniel Zaitsev ajaga 52,82.
  • Naiste 200 m kompleksujumises Maria Romanjuk ajaga 2.20,21.
  • Meeste 200 m kompleksujumises Armin Evert Lelle ajaga 2.05,02.

Reede hommikused eelujumised järelvaadatavana:

Märksõnad
Tagasi üles