Legendaarne Gregg Popovich jäi kolmandat aastat järjest Spursiga sõelmängudest eemale

Toimetas Karl Juhkami
Gregg Popovich.
Gregg Popovich. Foto: Gerald Herbert/Scanpix

2019. aasta kevadel püstitas Gregg Popovich rekordi, kui tüüris San Antonio Spursi 22. hooaega järjest NBAs play-off'i. Praeguseks on olukord aga muutunud ning vankumatu tandem jäi hoopiski kolmandat aastat järjest sõelmängudest eemale.

Hooaja jooksul 34 võitu ja 48 kaotust kogunud Spurs lõpetas põhiturniiri kümnendana, mis tähendas, et neil tulnuks sõelmängudele pääsemiseks läbida play-in kadalipp, kus tulnuks võita kaks kohtumist järjest.

Paraku komistati kohe esimesel tõkkel, kui 10. ja 9. koha duellis jäädi 103:113 alla New Orleans Hornetsile.

Pärast kohtumist keskendusid ajakirjanikuga mõistagi ka 73-aastasele Popovichile, uurides, kas vanameister ikka kavatseb juhendamist jätkata. Peatreener summutas need üritused aga kärmelt, sõnades lihtsalt: «See on väga kohatu küsimus.»

Läänekonverentsis on play-in turniiriga koha sõelmängudel taganus Minnesota Timberwolves, viimase koha peale madistavad veel Hornets ja Los Angeles Clippers.

Idakonverentsis saab kergendatult hingata Brooklyn Nets, viimase koha pärast tuleb veel lahing maha pidada aga Cleveland Cavaliersil ja Atlanta Hawksil.