Võrkpallurid võtsid Schenker liiga veerandfinaalides neljast neli

Argo Meresaar
Argo Meresaar Foto: URMAS LUIK/PRNPM/EMF

Kõik neli platsil käinud Eesti võrkpalliklubi said Schenker liiga veerandfinaalis võidu. Selver, Tartu ja Pärnu panid oma paremuse kindlalt maksma, ainsana pidi edu nimel kõvasti vaeva nägema TTÜ.

Ainsana avamängu koduplatsil pidanud TTÜ mäng Riia Lase-R meeskonnaga käis tõusude ja mõõnadega. TTÜ võitis avageimi kindlalt 25:17. Teine läks napilt lätlastele 23:25. Kolmas geim võideti taas selge vahega 25:16, kuid ülitasavägise lõpuga neljanda geimi suutsid riialased ikkagi endale kallutada 31:29. Täielikuks põnevusetenduseks kujunenud viiendas otsustavas geimis pani TTÜ siiski oma paremuse maksma, kuid seda alles seisul 24:22.

Üleplatsimehena tõi TTÜ moldovalasest nurgaründaja Denis Sintov koguni 33 punkti. Kordusmäng peetakse pühapäeval Lätis.

Ülejäänud kolm Eesti klubi naasevad võõrsilt aga kindlate 3:0 võitudega. Tallinna Selver oli üle VK Biolarsist (26:24, 25:20, 25:23). Argo Meresaar tõi 17, Kristjan Õuekallas 15 punkti. Korduskohtumine toimub Tallinnas Audentese Spordihallis pühapäeval 17.00.

Tartu Pere Leib sai jagu Poliurs/Ozolniekist (25:14, 28:26, 25:19). Lauris Iecelniks tõi 14, Siim Ennemuist 13 ja Martti Juhkami 12 punkti. Teine mäng toimub Tartu Ülikooli spordihoones laupäeval kell 17.00.

Pärnu VK võitis Daugavpilsi (25:23, 25:19, 25:17). Parimana tõi Aivar Silm 13 punkti. Kordusmäng peetakse pühapäeval 17.00 Pärnu spordihallis.