N, 30.03.2023

Ikooniline F1-etapp võib kalendrist jäädavalt kaduda?

Postimees Sport
Ikooniline F1-etapp võib kalendrist jäädavalt kaduda?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Monaco Grand Prix 2021. aastal. Foto on illustratiive.
Monaco Grand Prix 2021. aastal. Foto on illustratiive. Foto: ANTONIN VINCENT via www.imago-images.de/SCANPIX

Legendaarse Monaco leping vormel-1 sarja võistluste korraldamiseks saab läbi selle aastaga. Uut kontrahti pole veel sõlmitud ning seetõttu on liikvele läinud kuulujutud, nagu võiks ikooniline võistlus kalendrist jäädavalt kaduda.

Võistlust korraldava Monaco autoklubi president Michel Boeri rahustas fänne ning kinnitas, et läbirääkimised uue lepingu allkirjastamiseks on käimas. «Oleme allkirjastamas uut lepingut,» ütles ta napilt, vahendas Kronen Zeitung.

Fakt on see, et Monaco leping F1-etappi võõrustada lõpeb pärast seda hooaega. Uut kokkulepet ei paista veel saavutatud olevat, kuid avalikkusele on saadetud rahustavaid signaale. Boeri olevat Monaco spordiametnike koosolekul öelnud, et F1 sarja korraldava Liberty Media korraldustasud on nende jaoks liiga kõrged ning just seetõttu jääb võistlus tulevikus toimumata.

Boeri on kommenteerinud, et taolised kuuldused ei vasta tõele. Kõnelused uue lepingu osas käivad ning tema sõnul liigutakse õiges suunas. «Peame nüüd kokkuleppe lepinguga kinnitama. Võin garanteerida, et Grand Prix peetakse ka pärast 2022. aastat. Lepingu kestus pole veel selge, ilmselt teeme kolme- kuni viieaastase lepingu,» selgitas Monaco autoklubi president.

Samas on korraldajad pidanud juba tänavu tegema järeleandmisi. Tavapärased neljapäevased vabatreeningud kolivad reedele. Varasemalt oli reedene päev võistlejatele puhkepäevaks ning ringrajal toimus rohkem läbikäimist ning kontaktide vahetamist. Ühltasi oli see Monaco GP üks ainulaadsemaid müügiargumente.

Märksõnad
Tagasi üles