TalTech kindlustas endale põhiturniiri teise koha, Tarvas osutas Viimsile visa vastupanu

Indrek Kajupank (palliga) mängis möödunud hooajal TalTechis.
Indrek Kajupank (palliga) mängis möödunud hooajal TalTechis. Foto: Tairo Lutter

Paf Korvpalli Meistriliigas oli laupäeval kavas neli kohtumist. TalTech/Optibet võttis kodusaalis napi 89:87 (15:25, 28:15, 25:22, 21:25) võidu Rapla Avis Utilitase vastu ning kindlustas endale põhiturniiri teise koha. Pärnu Sadam võitis võõrsil tasavägises mängus 91:89 (26:24, 17:21, 26:21, 22:23) Tartu Ülikool Maks & Mooritsat ning Viimsi/Sportland alistas võõrsil 93:82 (29:23, 20:29, 17:12, 27:18) Rakvere Tarvase, kuigi poolaja suutis kodumeeskond napilt võita. Õhtu viimases mängus võttis BC Kalev/Cramo kindla 108:77 (28:22, 34:23, 17:17, 29:15) võidu Tallinna Kalevi üle.

Punktitabeli kuues Rapla alustas kohtumist TalTechi vastu tarmukalt ning võitis avaveerandi 25:15. Teisel veerandil tegi kodumeeskond aga tagasituleku ning poolajapausile mindi kolmepunktilises eduseisus 43:40.

Tundus, et TalTech suudab mängu kindlalt endale kallutada, kuid tegelikult kujunesid viimased minutid väga tasavägiseks. Lõpuks siiski võttis võidu TalTech ning kindlustas sellega ka turniiritabeli teise koha Kalev/Cramo järel.

Brandon Reginald Childress viskas koguni 35 punkti, lisaks võttis neli lauapalli ja andis viis resultatiivset söötu. 14 punkti viskas ülikooliklubi kasuks Oliver Metsalu. Rapla mängu vedasid samuti leegionärid, 27 silma sai Jaron Martin, 21 jäi Demajeo Willie Wigginsi arvele, parim eestlane oli üheksa punktiga Sven Kaldre.

Punktitabeli neljas Pärnu alistas samuti pingelises mängus Tartu Ülikooli, viimasele veerandile mindi vastu kolmepunktilises eduseisus 69:66 ning veel kaks minutit enne lõppu juhiti kaheksa punktiga. Siis aga tegid väljakuperemehed 9:2 spurdi ning olid jõudnud 17 sekundit enne lõppu punkti kaugusele. Võitu neil aga näpsata ei õnnestunud ning pärnu noppis hooaja 18. võidu.

Arturas Valeika kerkis Pärnu suurimaks punktitoojaks 29 silma ja 13 lauapalliga, Mihkel Kirves tegi samuti kaksikduubli teenides 14 punkti ja 16 lauapalli. Braxton Huggins viskas Tartu kasuks 22 punkti, Oliver Suurorg aitas 19 silmaga.

Rakvere Tarvas suutis põhihooaja viimases mängus raskesse seisu panna Viimsi, avapoolaja järel juhiti tabel kolmanda klubi vastu 52:49. Viimasele veerandile mindi aga vastu Viimsi juhtimisel 66:64 ja enam võõrustajad ohtlikuks ei kujunenud. Rain Veideman viskas Viimsi kasuks 23 silma, 17 punkti jäi Rait-Riivo Laane arvele. Erik Kaasik oli Tarvase parim 16 punktiga.

Kalev/Cramol ei tekkinud probleeme tabeli seitsmenda Tallinna Kalevi vastu. Cramo parim oli 19 punktiga Ojars Šilins, 16 silma kogusid Kristjan Kitsing ja Martin Dorbek. Üleplatsimeheks kerkis Kalevi poolelt Joonas Järveläinen, kes viskas 25 punkti ja noppis 11 lauapalli.