Paide sai Narvas napi võidu, Flora võttis suvepealinnas kohustuslikud kolm punkti

Paide Linnameeskonna mängijad.
Paide Linnameeskonna mängijad. Foto: Dmitri Kotjuh/Järva Teataja/Scanpix

Jalgpalli Premium Liigas toimus laupäeval kolm kohtumist. Tallinna FC Flora alistas 2:0 Pärnu JK Vapruse, Paide Linnameeskond võitis 2:1 JK Narva Transi ning Tallinna JK Legioni ja JK Tallinna Kalev kohtumine lõppes 1:1 viigiga.

Paide asus Narvas toimunud kohtumist otsese konkurendi Transi vastu juhtima 28. minutil Kaimar Saagi väravast. Teise poolaja alguses tekkis Transil hea võimalus viigistada, kui Volodõmõr Prõjomov sai minna penaltit lööma, kuid Paide väravavaht Mihkel Aksalu tõrjus pealelöögi.

Järgmist väravat tuli kaua oodata, lõpuks sai sellega hakkama Kristofer Piht ja aitas Paide 88. minutil 2:0 juhtima. Viiendal üleminutil lõi Transi auvärava Denys Dedeško. Paidel on nüüd 15 punkti ning nad on jätkuvalt neljandal kohal, Trans kaotab neile kolme punktiga.

Flora oli esimesel poolajal hädas Pärnu väravaluku murdmisega. 34. minutil jõuti küll esimese tabamuseni, kui Sergei Zenjov realiseeris penalti. 65. minutil lõi teise värava Rauno Alliku. Floral on tabeliliider ning on seni vaid võite tunnistanud, Pärnu on kolme punkti ja ühe võiduga kaheksandal kohal.

Punktitabeli kaks viimast Legion ja Kalev mängisid viiki. Kalev asus Sportland Arenal toimunud kohtumist 19. minutil Hannes Anieri väravast juhtima, kaheksa minutit hiljem viigistas Nikita Grankin. Kalev avas sellega punktiarve, kui teenis seitsme kaotuse kõrvale esimese viigi, hooaega miinuspunktidega alustanud Legionil ongi hetkel tabeli -1 silma.