EUROLIIGA VEERANDFINAALID ⟩ Valitsev meister võttis jalad kõhu alt välja, Barcelonas üllatavalt leige publikuhuvi

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Vasilije Micic (palliga) oli Anadolu Efesi üks võtmetegijaid.
Vasilije Micic (palliga) oli Anadolu Efesi üks võtmetegijaid. Foto: Savino Paolella/ZUMAPRESS.com/Scanpix

Teisipäeva õhtul alustati korvpalli Euroliigas veerandfinaalidega. Kolme võiduni peetavaid seeriaid pääsesid juhtima Istanbuli Anadolu Efes ja Barcelona.

Hiljuti taas ka Türgi koondise peatreeneriks määratud Ergin Atamani juhitav Efes näitas kogu põhiturniiri väga heitlikku mängu. Valitsevatel meistritel oli probleeme motivatsiooni leidmisega, eelkõige kaitses. Sellele vaatamata jõuti kuuendana veerandfinaali.

Kogenud meestest koosnev Milano Armani kuulus aga suurema osa hooajast tabeli tippu. Mõõnu tuli sisse neilgi, ent Ettore Messina hoolealused kaotasid põhiturniiril vaid üheksa mängu ja lõpetasid kolmandal real.

Mõisa peale mängudes võib aga pilt oluliselt muutuda. Pärast avaveerandi 16:11 võitu lagunes Armani rünnak põhimõtteliselt koost. Põhiturniiril endale keskmiselt 80 punkti visata lasknud Efes hoidis koduperemehed lõpuks alla 50 silma, tasuks kindel 64:48 võit.

Efesi rünnakukoormust jagasid tagaliini liidrid Shane Larkin ja Vasilije Micic, mõlema arvele kanti 16 punkti. Milanol jõudis kahekohalise skoorini vaid Nicolo Melli, kes viskas 10 silma.

Ka teises mängus jagus suuremat pinget vaid avapoolaega. Põhiturniiri võitja Barcelona kaotas koduplatsil Müncheni Bayernile avaveerandi 20:22, ent teise neljandiku lõpuks oldi juba 10 silmaga ees. Enam tagasi ei vaadatud, võõrustajad panid paremuse maksma 77:67.

Barcelona resultatiivseim oli 19 punktiga Brandon Davies. Bayerni poolelt tõusis 20 silmaga üleplatsimeheks Vladimir Lucic.

Korvpalliajakirjanik Donatas Urbonas viitas Twitteris, et veel kaks tundi enne avavilet sai Barcelona ja Bayerni matšile pileteid osta. 7585 inimest mahutaval Palau Blaugranal oli lõpuks ametlikel andmetel 6032 pealtvaatajat.

Tõsi, tribüünid jäid üsna tühjaks ka Milanos. 12 700 huvilist mahutav Mediolanum Forum oli napilt pooltäis. Sellel leidus ka kindel põhjus: samal õhtul madistasid Itaalia jalgpalli karikavõistlustel Milano Inter ja Milan.

Ülejäänud kahe veerandfinaalpaariga alustatakse täna. Piraeusi Olympiacos võõrustab kell 21 Monacot, tund hiljem võtab Madridi Real kodus vastu Tel Avivi Maccabi.