NBA põhiturniiri parimatel pole kerge, Miami sai valusa kaotuse

Toimetas Ville Arike
Trae Young vedas Atlanta meeskonna võidule.
Trae Young vedas Atlanta meeskonna võidule. Foto: Kevin C. Cox/Getty Images/AFP/Scanpix

Korvpalliliigas NBA kahe play-in-kohtumise abil suurtele kohamängudele pääsenud Atlanta Hawks ei taha saavutatuga piirduda ning sai Idakonverentsi võitja Miami Heati vastu ühe võidu kätte.

Hawks oli võõrsil saanud kaks kaotust, kuid läinud ööl koduplatsil suutis peale jääda 111:110. Võidukorvi viskas neli sekundit enne lõppu Trae Young, Miami liidri Jimmy Butleri raske kaugvise enam ei tabanud. Seejuures oli Hawks teisel poolajal vahepeal juba 16-punktilises kaotusseisus (Heat tegi 21:0 spurdi) ehk üsna lootusetu skoor 0:3 juba paistis.

Young viskas resultatiivseimana 24 punkti. Vahetusmeeste pingilt pakkus head abi serblane Bogdan Bogdanovic, kes kogus 32 minutiga 18 punkti, 8 lauapalli ja 6 korvisöötu. Kaotajaile tõi Tyler Herro 24 punkti.

Kogu põhihooaja selgelt võitnud Läänekonverentsi liider Phoenix Suns on play-offi avaringis raskustes samuti play-in-mängudest edukalt välja tulnud New Orleans Pelicansiga. Kodus jäid mängud viiki 1:1, lisaks kaotati vigastusega liider Devin Booker. Ent läinud ööl võõrsil peetud mängus õnnestus saada 114:111 võit ja asuda juhtima 2:1.

Sunsi vedasid 28 punktiga Chris Paul ja DeAndre Ayton, neist esimene lisas 14 korvisöötu ja teine 17 lauapalli. Kaotajaid ei päästnud Brandon Ingrami 34 ja CJ McCollumi 30 punkti.

Milwaukee Bucks alistas võõrsil Chicago Bullsi 111:81 ja juhib seeriat samuti 2:1.