Müncheni Bayern võitis juba kümnenda Saksamaa meistritiitli järjest

Siim Kaasik
Müncheni Bayerni jalgpallurid liigavõitu tähistamas.
Müncheni Bayerni jalgpallurid liigavõitu tähistamas. Foto: Imago/ScanPix

Müncheni Bayern alistas laupäeval 3:1 Dortmundi Borussia ja kindlustas sellega kümnenda järjestikuse Saksamaa jalgpalli meistritiitli.

Bayern läks Der Klassikeri Serge Gnabry 15. ja Robert Lewandowski 34. minuti väravatest 2:0 juhtima, kuid Emre Cani 52. minutil realiseeritud penalti tõi külalismeeskonna mängu tagasi. Seda kuni 83. minutini, mil Jamal Musiala vormistas lõppseisu.

Müncheni Bayerni legendist Thomas Müllerist sai esimene jalgpallur, kelle auhinnakapis on 11 Saksamaa meistritiitlit. «Meil oli võimalus sotid selgeks teha. Meeskonnas on hiljuti olnud palju frustratsiooni, kuid saime nüüd auru välja lasta. Tahtsime väga võita,» ütles Müller.

Ta lisas, et kümnenda järjestikuse meistritiitli võitmine pole mitte igav, vaid imetlusväärne. «Mida rohkem sa võidad, seda ahnemaks muutud,» teatas ta.

Viimati jäi Bayern kodukamaral meistritiitlita hooajal 2011/12, mil tšempioniks krooniti Jürgen Klopi juhendatud Dortmundi Borussia.