TIPPHETKED ⟩ Taas säranud Siim-Sander Vene aitas Varesel sõelmängude lootust elus hoida

Siim-Sander Vene.
Siim-Sander Vene. Foto: Fabrizio Carabelli/SCANPIX

Eesti korvpallikoondise kapten Siim-Sander Vene aitas enda koduklubil Varesel lõpetada kolmemänguliseks veninud kaotusteseeria, kui koduväljakul alistati 102:93 Bologna Fortitudo.

Suurema osa avapoolajast kaotusseisus veetnud Varese tegi eilses kohtumises otsustava spurdi viimase veerandaja alguses, mil eduseis 17-punktiliseks paisutati. Fortitudo suutis veel paaril korral vahe üheksa silma peale vähendada, ent rohkemaks suutelised poldud.

Nõnda teenis Varese 16 kaotuse kõrvale 12. võidu ning sellega ollakse liigatabelis 11. positsioonil. Seejuures jäävad seitsmendal ja kaheksandal kohal olevad Trieste ja Reggiana ainult võidu kaugusele.

Eilses võidus mängis suurt rolli ka algviisikus alustanud Vene. Eesti koondislase arvele jäi 25 minuti juures 12 punkti, kolm lauapalli ja kaks korvisöötu. Varese edukaimaks kerkis ekskalevlane Marcus Keene, kelle kontosse märgiti 26 punkti ja üheksa korvisööötu.

Itaalias maitses eile võidurõõmu ka Kaspar Treier, kelle koduklubi Sassari seljatas 78:72 Napoli. Treieri arvele jäi kaheksa minutiga kaks silma.

Mikk Jurkatamme leivaisa Treviso pidi aga tunnistama Veneetsia 68:78 paremust. Viieks minutiks väljakule usaldatud eestlane punktiarvet avada ei suutnud.

Liigatabelis paiknevad 14 võitu kogunud Sassari ja 11 võitu omav Treviso vastavalt kuuendal ja 12. positsioonil. Itaalia kõrgliiga põhihooaja lõpuni jääb pidada veel kaks kohtumist.