K, 30.11.2022

Järgmine Pertelson? Eesti tulevikulootus pürgib olümpiale

Postimees Sport
Järgmine Pertelson? Eesti tulevikulootus pürgib olümpiale
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Viljar Lipard
Viljar Lipard Foto: Eesti judoliit

Judo mitmekordne Eesti meister Viljar Lipard seab eesmärgiks jõuda kahe aastaga Pariisi olümpiamängudele.

Eesti meistril ja medalistil noorte, juunioride kui ka täiskasvanute vanuseklassis on ette näidata autasusid ka rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt. 18-aastase Lipardi eesmärk on jõuda 2024. aastal Pariisi olümpiale ning saada Eesti esimeseks judo olümpiavõitjaks.

Hiljuti tõi Lipard Türgis toimunud Grand Slam'i turniirilt üheksanda koha ning tema treenerite sõnul on see alles algus, seisab alaliidu pressiteates.

«Viljar on vaatamata noorele eale väga keskendunud sportlane, ta on suuteline lähiajal tulemusi silmas pidades kõvasti juurde panema. Küll aga paljastavad kõrge tasemega võistlused ka nõrgemad kohad, kus on vaja areneda. Keskendume rohkem haardevõitlusele ja võistlustel saadud kergema õlatrauma ravimisele,» kommenteeris treener Vladimir Stepanjan.

Eesti Judoliidu juhi Kaido Kaljulaidi sõnul on Lipard täna Eesti perspektiivikaim noor judoka, kellel on reaalne võimalus pääseda Pariisi olümpiamängudele.

«Medalikonkurents on tiitlivõistlustel väga tugev, sest judo kogub maailmas populaarsust kui mitmekülgset arengut pakkuv spordiala. Tippu jõudmiseks on vaja nii tõsiseid treeninguid kui ka ülikõrget motivatsiooni, meeskonna tuge ja kaasaelajate usku,» sõnas Kaljulaid.

Selle hooaja plaanidesse kuuluvad Lipardil rahvusvahelised võistlused, kus saab teenida punkte olümpiamängudele pääsemiseks. Eesti noore judoka võistluste kalendris on aprilli lõpus tulekul ka elu esimene täiskasvanute EM, milleks hoogsalt valmistutakse.

Lipard esindab Audentese spordiklubi. Tema treeneriteks on Stepanjan ja Dmitri Lepp.

Eesti on seni võitnud olümpialt kolm judo medalit. Indrek Pertelson teenis kaks pronksi (2000 ja 2004), Aleksei Budõlin oli korra kolmas (2000).

Märksõnad
Tagasi üles