Kanepi alustas teekonda kõrgetasemelise WTA-turniiri põhitabelisse võidukalt

Karl Mihkel Eller
Kaia Kanepi (paremal) ja Harriet Dart pärast matši.
Kaia Kanepi (paremal) ja Harriet Dart pärast matši. Foto: Clive Brunskill/Getty Images/AFP/Scanpix

Kaia Kanepi (WTA 55.) alistas Madridi WTA-turniiri kvalifikatsiooni avaringis briti Harriet Darti (WTA 102.) 6:1, 6:1 ja on põhiturniirile pääsemist ühe võidu kaugusel.

Eesti teisel reketil kulus Darti alistamiseks 57 minutit. Kanepi murdis vastase servi esimest korda teises geimis, asus hiljem 3:0 juhtima ja võttis veenva võidu. Sama kordus ka teises setis, siis murdis Kanepi kohe esimeses geimis ja enam vastasele sõnaõigust ei andnud. Kumbki tennisist ei saanud mängus ühtegi ässa, Kanepi tegi ühe topeltvea, Dart koguni kaheksa.

Varasemalt olid Kanepi ja Dart kohtunud kaks korda. Märtsis Indian Wellsis sai 25-aastane britt oma esimese võidu eestlanna üle, kui võitis kolmanda ringi matši 7:6 (4), 6:3.

Madridi turniiri kvalifikatsiooni teises ringis kohtub neljandana asetatud Kanepi kas hispaanlanna Cristina Bucsaga (WTA 131.) või itaallanna Martina Trevisaniga (WTA 81.).