Karl Mihkel Eller

Paf korvpalli Eesti meistriliiga esimeses veerandfinaalmängus alistas Tallinna Kalev TalTech/Optibeti pärast lisaaega 108:104 (22:18, 31:20, 16:36, 26:21, 13:9).

Taltechi spordihoones toimunud kohtumist alustas väga hästi Tallinna Kalev, haarates kohe juhtohjad. Võõrustaja jõudis esimest korda eduseisuni alles poolteist minutit enne avaveerandi lõppu. Esimesed kümme minutit kuulusid aga Kalevile 22:18.

Teise veerandi alguses jätkus Kalevi viskekontsert. Järjepanu tabasid kaugviskeid Ronald Mcghee, Valmo Kriisa ja Eric Schmalz. TalTech oli poolteist minutit enne poolaja lõppu 23-punktilises kaotusseisus, kuid tänu Tanel Soku ja Erik Keeduse kolmepunktivisetele vähendati vahet poolajavileks 15 punktile.

Kolmas veerandaeg osutus murranguliseks. Vaikselt aga kindlalt asus TalTech kaotusseisu vähendama ning poolteist minutit enne veerandaja lõppu asuti kohtumist juhtima – 68:67. Viimasele kümnele minutile mindi vastu võõrustajate viiepunktiliseks eduseisus 74:69.

TalTech suutis väikest õhuvahet hoida, kuid 46,5 sekundit enne veerandaja lõppu jõudis Kalev Schmalzi kaugviskest viigini 91:91. 11 sekundit enne normaalaja lõppu pääses Kalev juhtima kolme punktiga 95:92, kuid viis sekundit hiljem tabas kaugviske TalTechi punktimasin Brandon Reginald Childress ning seis oli tasa. Kalevile jäi küll viimase rünnaku õigus, kuid korraliku viskeni ei jõutud.

Ees ootas viieminutiline lisaaeg, mida asus kuue punktiga juhtima Kalev. Kuigi TalTech suutis 20,9 sekundit enne lõppu jõuda vaid punkti kaugusele 104:105, siis otsustas mängu Mcghee efektne pealtpanek ja 8,4 sekundit enne lõppu tabatud vabavisked.

Kalevi parimana viskas Buchanan 28 punkti ja noppis 12 lauapalli, Schmalzi arvele kogunes 22 silma, lisaks andis ta seitse resultatiivset söötu. TalTechi vedas Childress 32 punktiga, Indrek Kajupank viskas 20 punkti.

Veerandfinaalseeria mängitakse kolme võiduni, teine mäng toimub selles paaris reedel.