Toimetas Ville Arike
Kristin Kuuba.
Kristin Kuuba. Foto: Margus Ansu

Madridis peetaval sulgpalli EMil jõudsid nii Kristin Kuuba üksikmängus kui ka Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel paarismängus 16 parema hulka.

Kuuba alistas teises ringis valitseva Inglismaa meistri Abigail Holdeni 21:18, 21:17. Esimeses geimis jäi Kuuba taha 9:13, kuid võitis seejärel seitse punkti järjest ja hoidis initsiatiivi. Teises geimis pääses tartlanna ette 11:7 ning hoidis vastast seejärel nelja-viie punkti kaugusel.

Veerandfinaali jõudmiseks tuleb Kuubal täna ajalugu teha ning Suurbritannia parim naisüksikmängija, šotlanna Kirsty Gilmour esimest korda üle mängida. Gilmouril on EMil kolmas asetus.

Naispaarismängu avaringis kohtusid Marran ja Rüütel iirlannade Kate Frosti ja Moya Ryaniga ning jäid 43 minutit kestnud matšis peale 21:18, 15:21, 21:5. Otsustavas geimis pääsesid eestlannad ette koguni 11:1 ega andnud vastastele väiksematki võimalust. Kaheksandikfinaalis astuvad vastu teise asetusega taanlannad Maiken Fruergaard ja Sara Thygesen.

Meespaar Kristjan Kaljurand - Raul Käsner ja segapaar Ramona Üprus - Oskar Männik piirdusid EMil avaringiga.