BLOGI ⟩ Liverpool teenis poolfinaali avalahingus Villarreali üle kindla võidu

Liverpooli mängijad väravat tähistamas.
Liverpooli mängijad väravat tähistamas. Foto: Carl Recine/REUTERS/Scanpix

Liverpool alistas Meistrite liiga poolfinaali avakohtumises koduväljakul Villarreali 2:0.

Liverpool haaras ohjad enda kätte kohe pärast avavile kõlamist, kuid esimese 45 minutiga Villarrealile liiga ohtlikuks ei saanud. Kodumeeskonnal oli küll häid momente, ent mitte ühtegi sellist, mille pidanuks surmkindlalt väravasse lööma. Kõige lähemal oli Liverpool väravale 42. minutil, mil Thiago kauge pommlöök vastu Villarreali väravaraami raksatas.

Teine poolaeg algas Liverpooli jaoks suurepäraselt, sest 53. minutil lendas kapten Jordan Hendersoni antud tsenderdus Pervis Estupiñáni rikošetist oma väravasse. Kaks minutit hiljem mängis Mohamed Salah osava sööduga vabaks Sadio Mane, kes kodumeeskonna eduseisu duubeldas.

Mäng jätkus Liverpooli kontrolli all, kuid rohkem Jürgen Kloppi juhendatud mehed sihile ei jõudnud. Villarreal ei suutnudki Liverpoolile ohtlikuks saada, sest mängu jooksul tehti vaid üks pealelöök.

Korduskohtumine peetakse järgmisel teisipäeval Hispaanias.

Liverpool sai kaheksandikfinaalis jagu Milano Interist ning veerandfinaalis Benficast. Villarreal lülitas kaheksandikfinaalis konkurentsist Juventuse ning veerandfinaalis Müncheni Bayerni.

Samad meeskonnad läksid vastamisi ka 2016. aasta Euroopa liiga poolfinaalis. Toona võitis Hispaanias toimunud kohtumise 1:0 Villarreal, kuid Inglismaal peetud mängus jäi 3:0 peale Liverpool. Tänane kohtumine peetakse Liverpooli koduväljakul.