P, 27.11.2022

Lewis Hamilton: ma pole 13 aastat nii halva vormeliga sõitnud

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Lewis Hamilton: ma pole 13 aastat nii halva vormeliga sõitnud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lewis Hamilton.
Lewis Hamilton. Foto: Hasan Bratic/SIPA/Scanpix

Möödunud vormel 1 sarja nädalavahetuse järel on enim kõneainet pakkunud Mercedese tiim ja nende masinad. Kriitikat tuleb nii sõitjatelt Lewis Hamiltonilt ja George Russellilt kui ka pealikult Toto Wolffilt. 

Tõsi, raskuste kiuste lõpetas Russell põhisõidu Imolas kõrge neljanda kohaga. Ent pigem oli edu veidi juhuslik. Hamilton jäi esikümnestki kaugele.

«Vabandust, et pidid sellise asjaga võidu kihutama. Tean, et vormel oli sõidukõlbmatu, sa ei vääri sellist tulemust. Peame edasi liikuma, aga see oli kohutav võistlus,» vabandas Wolff ruudulippude lehvimise järel võistkonna tähe Hamiltoni ees.

Russell tõdes, et sellise vormeliga sõitmine pole jätkusuutlik. Ta kurtis selja- ja rinnavalu üle, sest masin perutas. «See ei tundu võidusõiduauto. Eriti, kui probleeme tekib juba rehvide ülessoojendamisega. Sõitmine on õudusunenägu,» tunnistas 24-aastane britt.

Hamilton lisas: «Öeldakse, et mul pole kunagi olnud halba masinat. Võin kinnitada, et on küll. 2009. aastal oli vormel täiesti paigast ära. Praegu sarnaneb olukord toonasega. Aga usun, et sel autol on potentsiaali. Nagu ka tol korral. Lahendasime probleemi ja tõusime kõrgesse mängu. Mul on usku, et suudame seda ka nüüd.»

Märksõnad
Tagasi üles