Korvpalli-Reali ümbersünd? Enden: vastane lasi neil mängida

Ville Arike
Reali ühe kogenuma mängija Rudy Fernandezi võiduemotsioon.
Reali ühe kogenuma mängija Rudy Fernandezi võiduemotsioon. Foto: Irina R. Hipolito/AFP7 via ZUMA Press Wire/Scanpix

Euroliiga korvpalliturniiri veerandfinaalides on vastasest 3:0 jagu saanud ainult Madridi Real, kes ei jätnud Tel Avivi Maccabile vähematki võimalust. Samas oli Real põhiturniiril kaotanud viimasest kümnest mängust kaheksa ning sama palju kaotusi on viimase kolme kuu jooksul saadud ka Hispaania liigas! Ümbersünd?

Igas teises nõnda kõvas klubis võinuks peatreener lühikese aja jooksul saadud 16 kaotuse peale kohalt lennata, kuid Reali juhtkond säilitas külma närvi. Rohkem kui kümme aastat ametis olnud Pablo Lasol on esiteks palju teeneid ja teiseks piisavalt kogemusi ning teadupärast pannakse kõik paika play-off'is. Ning Euroliiga selleks faasiks viis Laso igatahes meeskonna heasse vormi.

Euroliiga veerandfinaali avamängus alistati Maccabi kodus 84:74 ning kaks päeva hiljem suisa 95:66. Iisraelis peetud kolmas kohtumine lõppes Reali 87:76 paremusega, seega jäi kõigis kohtumistes kahekohaline punktivahe.