E, 8.08.2022

Jalgpallitreener sõjast: saatsin vanematele fotosid Butšast ja Hostomelist. Nad palusid lõpetada, sest neil oli teine info

Henry Lääne
, Sporditoimetuse juht
Jalgpallitreener sõjast: saatsin vanematele fotosid Butšast ja Hostomelist. Nad palusid lõpetada, sest neil oli teine info
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 6
Aljaksandr Hatskevitš Kiievi Dõnamo peatreenerina (vasakul).
Aljaksandr Hatskevitš Kiievi Dõnamo peatreenerina (vasakul). Foto: Reuters/ScanPix

Aljaksandr Hatskevitš on Valgevene pealinnast Minskist pärit jalgpallitreener, kes juhendas vahemikus 2017-19 Ukraina üht kuulsamat klubi Kiievi Dõnamot. Oma vanematega ei saa ta aga Venemaa alustatud sõja õudustest rääkida.

Väljaanne Sport vahendab, et 48-aastase endise poolkaitsja vanemad ei usu oma poega, et Venemaa sõjavägi üritab Ukrainat hävitada. Hatskevitš ei taha, et keegi teine peaks olema olukorras, kus vanemad ei usalda oma last.

«Saatsin neile pilte [sõjaõudustest] Butšas ja Hostomelis, kuid nad palusid mul lõpetada,» rääkis juhendaja, kes töötas viimati Venemaal. «Neil on sõjast teine teave. Kui me nüüd räägime, ei puuduta me sõda.»

Hatskevitš elas enne sõda Ukraina pealinnas Kiievis, kuid praeguseks on ta sealt lahkunud. «Vanemad ütlesid, et meid pommitavad neonatsid,» kostis ta.

Treeneri sõnul soovivad vanemad, et nende poeg naaseks Valgevenesse, kuid Hatskevitšil sellist plaani pole. «Ma ei vaheta oma passi, kuid elan Ukrainas,» lõpetas karjääri jooksul ka Dõnamos pallinud mees.

Märksõnad
Tagasi üles