Eesti rattasportlased näitasid tublisid tulemusi

Postimees Sport
Copy
Rein Taaramäe.
Rein Taaramäe. Foto: Fabrice Coffrini/AFP/Scanpix

Šveitsis lõppenud Romandia velotuuri (2.UWT) viiendal etapil, 15,8-kilomeetrises eraldistardist sõidus pälvis Eesti valitsev temposõidu meister Rein Taaramäe (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux) seitsmenda koha.

Päeva kiireim rattur oli Aleksandr Vlasov (Bora-Hansgrohe), kes sai 884 tõusumeetriga rajal ajaks 33 minutit ja 40 sekundit. Ta edestas 31 sekundiga sakslast Simon Geschket (Cofidis) ja 36 sekundiga šveitslast Gino Mäderit (Bahrain – Victorious). Taaramäe kaotas võitjale ühe minuti ja 25 sekundiga.

Võistlust liidrisärgis alustanud Rohan Dennis (Jumbo-Visma) kaotas võitjale kahe minuti ja 12 sekundiga, mis langetas ta kokkuvõttes kaheksandale positsioonile. Üldvõidu pälvis Vlasov, jättes pjedestaali madalamatele astmetele Mäderi (+0.50) ja Geschke (+0.55). Taaramäe kerkis üldarvestuses 33. positsioonile (+6.55).

Hispaanias lõppenud 65. Vuelta Asturias Julio Alvarez Mendo velotuuril (UCI 2.1) pälvis teise etapivõidu Tanel Kangerti meeskonnakaaslane Simon Yates (Team BikeExchange – Jayco). Britt edestas 122-kilomeetrisel kolmandal etapil lähimaid jälitajaid Vincenzo Albaneset (EOLO-Kometa) ja Kevin Vauqelini (Team Arkea Samsic) 37 sekundiga. Tiimi liidri jaoks head tööd teinud Kangert ületas lõpujoone 46. positsioonil, kaotades võitjale nelja minuti ja 58 sekundiga.

Kolme päeva pikkuse velotuuri võitis Colombia rattur Ivan Ramiro Sosa (Movistar Team). Pjedestaalile jõudsid veel itaallane Lorenzo Fortunato (+0.15) ja prantslane Nicolas Edet (Team Arkea Samsic; +0.44). Yates sai kokkuvõttes 18. koha, kaotades võitjale kümne minuti ja 32 sekundiga. Kangert oli üldarvestuses 37. (+22.20).

Tšehhis peetud juunioride UCI 1.1 võistlusel GP West Bohemia pälvis Romet Pajur (Team Auto Eder) teise koha. Võidu teenis 60-kilomeetrise soolosõidu järel eestlase meeskonnakaaslane Emil Herzog, kes edestas enda selja taga lõpetanud üheksamehelist gruppi kolme minuti ja 40 sekundiga ning peagruppi nelja minuti ja 52 sekundiga. Herzogi ja Pajuri järel pälvis kolmanda koha Poola koondise sõitja Mikolaj Szulik.

«Hommikusel tiimikoosolekul pandi mind ja Emil Herzog meeskonnale kapteniteks. See sõit oli kõige pikem ja raskem võistlus, mis mul siiani on olnud,» ütles Pajur jalgrattaliidu pressiteate vahendusel. «Kohe stardist alates hakkasin ründama, sest plaan oligi sõit raskeks teha. Kuna võistluse alguses on kõik värsked, siis ega ma vahet sisse ei saanud. Otsustava rünnaku tegi minu tiimikaaslane Emil, kes sai lõpuks 60 kilomeetrit enne lõppu vahe sisse ja edasi see aina kasvas. Veidi hiljem saime üheksamehelise grupiga minema, kus oli koos minuga veel kolm tiimikaaslast. Töötasime ilusasti koos ja saime peagrupiga vahe sisse. Sama grupiga tulime ka üle finišijoone ja sellest grupist olin ma parim. Tulemuseks tubli teine koht, millega ma olen väga rahul.»

Järgmisel nädalal stardib Pajur koos Eesti juunioride koondisega Tšehhis peetaval Rahutuuril.

Prantsusmaal lõppenud 56. Bretagne velotuuril (UCI 2.2) võidutses viimasel, seitsmendal 158,8-kilomeetrisel etapil 16,5-kilomeetrise soolosõidu järel prantslane Johan Le Bon (Dinan Sport Cycling), kindlustades sellega endale ka üldvõidu. Teise ja kolmanda koha jagasid võitja kaasmaalased Jean-Louis Le Ny (WB – Fybolia Morbihan; +0.59) ja Axel Laurance (B&B Hotels – KTM; +0.59).

Team Ampler – Tartu2024 ratturite plaan oli pääseda jooksikute sekka, kuid võistluse esimesel kahel tunnil ei lastud ühtki sõitjat minema. Lisaks raiskas palju lisaenergiat Pauls Rubenis, kes esimesel tunnil kukkus ning pidi seetõttu pikalt gruppi püüdma. Raskete linnaringide järel pälvis Alekss Krasts 54. (+4.34), Aivaras Mikutis 69. (+5.14), Artjom Köster 104. (+19.19) ja Pauls Rubenis 105. koha (+19.19). Groupama-FDJ järelkasvumeeskonnas sõitev Rait Ärm lõpetas 37. positsioonil, kaotades võitjale kolme minuti ja 51 sekundiga.

Üldarvestuses pääsesid Le Boni järel pjedestaalile prantslased Alex Baudin (Tudor Pro Cycling Team; +1.03) ja Mathis Le Berre (Cotes d’Amor-Marie Morin-U; +1.31). Ärm lõpetas velotuuri 51. (+9.25), Aivaras 55. (+10.48), Krasts 60. (+14.49), Rubenis 68. (+21.11) ja Köster 108. kohal (+1:11.34).

Tšehhis lõppenud mägisel Gracia-Orlova velotuuril (UCI 2.2) pälvis Eesti valitsev grupisõidu meister Aidi Gerde Tuisk kokkuvõttes 40. koha (+13.53), Elina Tasane teenis 45. (+14.19), Liisa Ehberg 52. (+16.43) ja Kristel Sandra Soonik 83. (+52.05) koha. Velotuuri kokkuvõttes edestas Skalniak-Sojka 2016. aastal maastikukrossis olümpiavõitjaks kroonitud rootslannat Jenny Rissvedsi 29 ja austerlannat Christina Schweinbergerit 33 sekundiga.

Orlova linnas ringidel sõidetud viimasel, neljandal etapil (101,6 km) võidutses grupifinišis Agnieszka Skalniak-Sojka (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wroclaw; 2:45.03). 2015. aastal Eestis toimunud temposõidu tiitlivõistlustel juunioride Euroopa meistriks kroonitud 25-aastane poolatar edestas kaasmaalast Karolina Karasiewiczi (TKK Pacific Nestle Fitness) ja Belgia koondist esindanud Justine Ghekieret. Eesti naismaanteeratturite koondise värvides võistelnud Tasane sai 28. (+0.16), Tuisk 34. (+0.24), Ehberg 44. (+0.34) ja Soonik 70. (+10.44) koha.

Tšehhis toimunud velotuur oli heaks ettevalmistuseks 28. mail Eestis toimuvaks esimeseks UCI kategooriaga Ladies Tour of Estonia võidusõiduks.

Saksamaal sõidetud 59. Eschborn – Frankfurt (UCI 1.UWT) sõidul valitsev Eesti grupisõidu Mihkel Räim (Burgos-BH) tulemust kirja ei saanud. Räime sõnul ei olnud enesetunne lihtsalt hea ja suure tõenäosusega ei saanud ta enne võistlust süües toidust piisavalt energiat kätte. 185-kilomeetrise sõidu võitis grupifinišis Sam Bennett (Bora-Hansgrohe), kes alistas lõpujoonel Fernando Gaviria (UAE Team Emirates) ja Alexander Kristoffi (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux). Räime järgmine võidusõit algab juba teisipäeval, kui algab Dunkerki velotuur.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles