R, 2.12.2022

Esimese parasportlasena Playboyle poseerinud pime ujuja: me pole ohtlikud, oleme normaalsed inimesed

Postimees Sport
Esimese parasportlasena Playboyle poseerinud pime ujuja: me pole ohtlikud, oleme normaalsed inimesed
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Modell Natascha Hofmann (vasakul) ja Elena Krawzow 2020. aastal Berliini õllefestivalil.
Modell Natascha Hofmann (vasakul) ja Elena Krawzow 2020. aastal Berliini õllefestivalil. Foto: Frederic Kern via www.imago-images.de/Scanpix

Saksamaa paraujuja Elena Krawzow poseeris Saksamaa Playboy esikaanel juba kaks aastat tagasi, kuid alles nüüd avaldas sisuliselt pime parasportlane julge sammu tagamaid.

Kasahstanis sündinud, kuid Saksamaal üleskasvanud Krawzow on Tokyo paraolümpia kuldmedalist 100 rinnuliujumises. 28-aastasel naisel on hõbemedal ette näidata kümme aastat tagasi toimunud Londoni mängudelt.

Intervjuus BBCle ütles ta, et tal on uhke olla esimene parasportlane, kes on pääsenud Playboy kaanele. «Tahtsin selle sammuga näidata, et puuetega inimesed on sarnased tavaliste inimestega.» Krawzow on peaaegu pime, tema nägemisest on säilinud vaid kolm protsenti.

Ta tunnistas, et Saksamaal elades on ta kogenud, kui mõned inimesed tunnevad temaga suheldes ennast ebamugavalt. «Ma ei mõista, miks. Me pole ohtlikud, oleme normaalsed inimesed. Suhtlete meiega nagu tavaliste inimestega,» ütles ta.

Märksõnad
Tagasi üles