BLOGI Tulega mänginud Liverpool jõudis Meistrite liiga finaali

Liverpooli mängijad väravat tähistamas.
Liverpooli mängijad väravat tähistamas. Foto: PABLO MORANO/REUTERS/

Jalgpalli Meistrite liiga poolfinaali korduskohtumises alistas Liverpool 3:2 Villarreali ning jõudis 5:2 koondvõiduga finaali.

Villarreal alustas koduväljakul toimunud korduskohtumist energiliselt. Kõrge pressing tekitas Liverpoolile silmnähtavaid probleeme. Eriti hädas olid Liverpool mängijad täpsete söötude leidmisel (avapoolajal söödutäpsus vaid 65 protsenti - toim). Korralikke positsioonirünnakuid Inglismaa meeskond teha ei suutnudki.

Seevastu oli Villarreal võrreldes avamänguga justkui ümbersündinud. Meeskonnale andis usku juurde kiire arvavärav, mille lõi 3. minutil Boulaye Dia. Poolaja lõpus jõudis Villarreal teistkordselt sihile, kui pealöögi suunas väravasse Francis Coquelin.

Poolajapausil suutis Liverpooli peatreener Jürgen Klopp aga mängijatele selgeks teha, et samamoodi jätkates pole neil finaali asja. Lisaks tegi sakslane mängu muutnud vahetuse, tuues Diogo Jota asemel väljakule jaanuaris klubiga liitunud Luis Díaze.

Esmakordselt jõudis Liverpool sihile 62. minutil, kui poolkaitsja Fabinho palli väravavaht Geronimo Rulli jalgevahelt väravasse lõi. Viis minutit hiljem jõudis sihile juba Diaz, kes Trent Alexander-Arnoldi tsenderduse peaga väravasse suunas. 74. minutil mängis Sadio Mané üle kaugele väravas välja tulnud Rulli ning lükkas palli tühja väravasse.

Viimased viis minutit mängis Villarreal vähemuses, sest Étienne Capoue sai teise kollase kaardi.

Lootus nelikvõidust elab

Viimase viie aasta jooksul on Liverpool Meistrite liiga finaali jõudnud nüüd kolmel korral. Hooajal 2017/18 kaotati 1:3 Madridi Realile, aasta hiljem alistati 2:0 Tottenham Hotspur. 28. mail toimuvas finaalis jahib Liverpool klubiajaloo seitsmendat Meistrite liiga tiitlit.

Ühtlasi on Liverpoolil võimalik tänavu saavutada ajalooline nelikvõit, sest lisaks Meistrite liiga finaalile jõudis meeskond finaali ka Inglismaa karikavõistlustel. Samuti on Liverpool konkurentsis Inglismaa meistrivõistlustel, kus neli vooru enne lõppu kaotatakse Manchester Cityle punktiga. Liigakarika on Liverpool juba võitnud, kui alistas veebruaris toimunud finaalis Chelsea.

Enne kohtumist:

Nädal tagasi Liverpoolis toimunud avakohtumises ei andnud punased külalistele väga sõnaõigust ning võitsid Sadio Mane ning Pervis Estupinani omaväravast kohtumise 2:0.

Kui Jürgen Kloppi hoolealused suudavad võõrsil seda eduseisu hoida, jõuaksid nad viie aasta jooksul juba kolmandat korda Meistrite liiga finaali. Hooajal 2017/18 kaotati 1:3 Madridi Realile, aasta hiljem alistati 2:0 Tottenham Hotspur.

Teise tänavuse finalisti selgitavad kolmapäeval Manchester City ja Madridi Real, kus esimestel on Inglismaal toimunud avamängust all 4:3 eduseis.