Pere Leib kindlustas koha Eesti-Läti ühisliiga finaalturniiril

Tartu Pere Leib.
Tartu Pere Leib. Foto: Margus Ansu

Tänases võrkpalli Eesti-Läti ühisliiga veerandfinaalseeria korduskohtumises võitis Tartu Pere Leib teistkordselt Ozolnieki/Poliurs meeskonda ning kindlustas koha järgmisel nädalal toimuvale Final Four turniirile.

Pere Leib vajas edasipääsuks ühte geimivõitu, millega saadi hakkama juba avageimis. Pere Leib võitis mängu 3:2 (24, -23, -27, 16, 12) vahendab volley.ee.

Esimeses geimis viis punkti toonud Lauris Iecelnieks järgnevates geimides enam ei mänginud, teda asendas edukalt Priit Luik. Neljandas ja viiends geimis asendas temporündaja Kevin Soo põhikoosseisus alustanud Martin Ruuli. Soo servid valmistasid täna mitmel puhul Läti meeskonnale palju peavalu.

Tartu parimatena tõid Martti Juhkami (efektiivus +12) ja Priit Luik 18 punkti, Kristo Kollo lisas 17 punkti.

Homme mängitakse järelejäänud kolm veerandfinaalseeria korduskohtumist. Pärnu VK ja Tallinna Selver vajavad edasipääsuks ühte geimivõitu, TTÜ peab Riia Lase vastu võitma mängu või 2:3 kaotuse korral «kuldse geimi». TTÜ meeskonna 0:3 või 1:3 kaotus viiks Final Four turniirile Läti klubi.