R, 31.03.2023

Mustamäele kerkib pealinna kolmas täismõõtmetega jalgpalli sisehall

Postimees Sport
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jalgpalliliidu sisehall. Foto on illustratiivne.
Jalgpalliliidu sisehall. Foto on illustratiivne. Foto: Liis Treimann/Postimees/Scanpix

Tehnikaülikooli Mustamäe linnakusse kerkib TalTech ja jalgpalliklubi Tallinna Kalev koostöös peagi kunstmurukatte ning säästliku valgustuslahendusega täismõõtmetega jalgpalli sisehall. Halli eeldatav valmimisaeg on praeguste prognooside kohaselt 2022. aasta jõulud.

Ülikooli ning jalgpalliklubi eesmärgiks on parandada inimeste liikumisharjumusi ning populariseerida sportimist. Halli on oodatud nii tehnikaülikooli tudengid ja töötajad kui ka spordisõbrad väljastpoolt ülikooli. Pneumohall püstitatakse tehnikaülikooli spordiväljakule, Raja tänavale.

Tallinna Tehnikaülikooli õppeprorektor Hendrik Voll kinnitas, et tehnikaülikool väärtustab head haridust ja samavõrra soovib panustada ka Eesti kultuuri ja sporti, kirjutati TalTechi pressiteates.

Ta tõi näiteks 2021. aastal Tokiost kuldmedalid võitnud tehnikaülikooli vilistlased Irina Embrichi ja Erika Kirpu. Voll rõhutas: «Ülikool osaleb võistkonnaaladena Eesti meistriliigades nii korvpallis, võrkpallis kui ka lauatennises. Nüüd on meil ambitsioon panna pall võrgus sahisema ka jalgpallis.»

Joel Lindpere Tallinna Kalevist kinnitas, et koostöö pneumohalli püstitamisel on iga Eesti jalgpalliklubi unistuseks. Ta lisab: «Sport ja tasemel haridustee koostöös just TalTechiga annab meie klubile uue hingamise ning olen kindel, et meie vahel tekib häid ideid nii sportlastele, tudengitele kui ka linnaosale.»

Lindpere klubikaaslane Ragnar Klavan rõhutas: «Minu jaoks on oluline kuidas ja kellega me tulevikus oma visioone ellu viime. Täna saan öelda, et TalTech nii oma ōppe- kui ka spordiarengutega on meile ideaalseks partneriks ja loodame vastata samaga.»

Tehnikaülikool eristub teistest võistkondadest selle poolest, et ülikooli spordivõistkondade tuumiku moodustavad just kõrgkooli enda tudengid.

Täna on täismõõtmetes jalgpalliväljakuga pneumohalle Tallinnas kaks. Uus hall parandaks Mustamäe ja Nõmme piirkonna jalgpalliharrastajate ja -sportlaste sportimisvõimalusi ning tooks selle kodule oluliselt lähemale ning seda ilmastikust sõltumata. Samuti on see näiteks Sauelt ja Keilast rongiga liikujatele mugavaks treeningpaigaks.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles