Pärnu Sadam ja Tartu Ülikool edenesid Eesti korvpallimeistrivõistluste poolfinaali

Christopher Krutto
Tartu Ülikool Maks & Mooritsa mängija Braxton Huggins (palliga).
Tartu Ülikool Maks & Mooritsa mängija Braxton Huggins (palliga). Foto: Tairo Lutter

Täna selgusid Eesti korvpallimeistrivõistlusel viimased kaks poolfinaalisti.

Tartu Ülikool Maks & Moorits ning Viimsi/Sportland pidasid maha põneva lahingu. Avapoolajal haaras eelise Tartu Ülikool, kes läks poolajapausiks 40:34 ette. Teist poolaega alustas paremini 12:0 spurdi teinud Viimsi, minnes korra kuue punktiga kohtumist juhtima.

Seejärel suutsid tartlased ennast uuesti koguda ning viimasele veerandajale läksid nad 56:48 eduseisus. Viimsil õnnestus viimasel veerandil Tartule kõvasti survet avaldada, kuid lõpuks sai kodumeeskond 69:68 võidu.

Kodus mänginud tartlaste parimaks kerkis 26 punktiga Braxton Huggins. 13 silmaga toetas teda Emmanuel Wembi. Viimsi parimana viskas 25 punkti Karl-Johan Lips.

Pärnu Sadam sai võõrsil Rapla vastu 86:76 võidu. Eduseis tehti sisse juba avaveerandil ja kohtumise kulgemist hoiti oma kontrolli all lõpuni välja.

Pärnu Sadama mänguvankrit vedas 20 punkti visanud Alterique Gilbert, kes lisaks korjas veel viis lauapalli ja jagas kuus resultatiivset söötu. Teda toetasid 16 silmaga Robert Valge ja Andris Misters. Rapla parimana viskas 17 punkti Darryl George Tucker Jr.

Pärnu Sadam läheb poolfinaalseerias vastamais Kalev/Cramoga, Tartu Ülikool TalTechiga.