VIDEO ⟩ Fännid tormasid enne lõpusireeni väljakule, Olympiacos alistas vürstiriigi klubi ja jõudis viimasena Final Fouri

Toimetas Ville Arike
Pireuse hallis tähistatakse Olympiacose võitu. Kreeklased ikka oskavad.
Pireuse hallis tähistatakse Olympiacose võitu. Kreeklased ikka oskavad. Foto: GEORGIA PANAGOPOULOU/EPA/Scanpix

Euroliiga korvpalliturniiril selgus viimane kahe nädala pärast Belgradis algaval finaalturniiril osalev meeskond, Pireuse Olympiacos alistas tugeva lõpu toel veerandfinaali otsustavas heitluses Monaco 94:88.

Olympiacos kaotas poolaja 41:48, kuid pani koduse täismaja toel pärast suurt vaheaega keerlema niisuguse rünnakuvurri, millele külalistel vastust polnud. Veel lõpuveerandi eel oldi taga 66:70, kuid viimased kümme minutit võideti 28:18. Esimesed fännid tormasid võidujoovastuses väljakule juba enne lõpusireeni!

Võitjate rünnakuraskus jaotus ühtlaselt, kuus meest viskas vähemalt 9 punkti. Visketabavus oli igalt poolt suurepärane (kahesed 29/20, kolmesed 23/11, vabavisked 25/21). Tagaliin oli pidurdamatu: Shaquielle McKissic viskas 18, Thomas Walkup 17, Tyler Dorsey 16, Kostas Sloukas 15 punkti.

Monaco jäi küll peale lauavõitluses (ründelauad 11–3) ning Mike James tegi kaksikduubli (24 p, 10 rs), kuid tema kümnest kolmesest tabas vaid kaks ning viimasel veerandajal ei suudetud Kreeka klubiga sammu pidada. Lõpusekundid liiga põnevaks ei läinud. Treenerivahetuse järel Saša Obradovici juhendamisel vägeva hooaja teinud Monacol sai seeria otsustavatel hetkedel püssirohi otsa.

Muide, mängu vaatas Pireuses NBA superstaar Kevin Durant, kelle koduklubi Brooklyn Nets kukkus play-off'is kiirelt välja.

Kevin Durant (üleval paremal) vaatamas Euroliiga mängu Pireuses.
Kevin Durant (üleval paremal) vaatamas Euroliiga mängu Pireuses. Foto: Georgia Panagopoulou/EPA/Scanpix

Georgios Bartzokase tüüritav Olympiacos kohtub 19. mail algavas Final Fouris poolfinaalis tiitlikaitsja Istanbuli Anadolu Efesega. Teises poolfinaalis lähevad vastamisi Hispaania suurklubid Barcelona ja Madridi Real.