Kolmikduubliga flirtinud Doncic aitas Dallasel avada NBA parima meeskonna vastu võiduarve

Luka Doncic.
Luka Doncic. Foto: Kevin Jairaj/SCANPIX

Korvpalliliigas NBA on käimas play-off-mängude teise ringi kohtumised. Kaks järjestikulist kaotust teeninud Dallas avas viimaks koduväljakul võiduarve.

Pärast 11 aastat esimese seeria NBA play-offides teeninud Dallas Mavericks alustas teise ringi kohtumisi kahe kaotusega põhihooaja parima tiimi Phoenix Sunsi vastu. Koduväljakul oli vaja nõnda hädasti võitu, et seerias edasipääsu eest heidelda.

Alguses kohmetult tegutsenud Dallas suutis enda mänguvankri avaveerandil hästi käima saada. Pärast esimest neljandikku hoiti 29:20 eduseisu. Teisel veerandil paisus edu mitmel korral juba kahekohaliseks, ent pikemale pausile mindi Dallase seitsmepunktilises eduseisus.

Väljakule naastes tegutses taas näljasemalt Dallase mängumehed. Järjepanu tabati kaugviskeid ning nõnda suudeti kasvatada edu 15 punkti peale. Viimasel veerandajal jõudis Phoenix korra kaheksa silma kaugusele, ent rohkemaks võimelised poldud. Lõpusireeni kõlades olid tablool Dallase 103:94 võidunumbrid.

Võitjate poolel särasid eredalt kaks mängumeest. Jalen Brunson tõi resultatiivseimana 28 punkti, Luka Doncic flirtis kolmikduubliga, kui sai kirja 26 punkti, 13 lauapalli ja üheksa korvisöötu. Phoenixi edukaimana viskas Jae Crowder 19 punkti.

Idakonverentsis suutis samuti 0:2 kaotusseisus olnud Philadelphia 76ers avada koduväljakul võiduarve. Nad olid kolmandas kohtumises 99:79 üle Miami Heatist. Võitjatele tõi parimana Danny Green 21 punkti, Heati ei päästnud kaotusest ka Jimmy Butleri 33 silma.