P, 24.09.2023

Eesti vormelitalent näitas vihmas oma oskusi, kuid nautis ka õnnejumalanna tuge

Toimetas Karl Juhkami
Facebook
Comments
Paul Aron
Paul Aron Foto: Facebook @FormulaRegionalEUbyAlpine

Mercedese F1-tiimi akadeemiasse kuuluv Paul Aron (Prema Powerteam) oli sel nädalavahetusel taas võistlustules, kui kihutas vormel 3 EM-sarja raames legendaarsel Imola ringrajal.

Hooajale tiitlilootustega vastu tulnud ning avaetapi järel punktiarvestuses kolmandat kohta hoidnud Aron pääses kvalifikatsioonist tulenevalt esimeses sõidus rajale viiendalt kohalt.

13 ringi jooksul õnnestus tal vihmamärjal rajal kerkida kahe koha võrra ning ületada lõpujoon seega kolmandana (+0,693). Sõidu võitis eestlase tiimikaaslane Dino Beganovic (41.21,958), teine oli ART GP sõitja Mari Boya (+0,349).

Pühapäeval toimunud teine võistlussõit oli aga tunduvalt sündmusterohkem, seda veelgi rohkem avanenud taevaluukide tõttu. Vihmaga vürtsitatud ajasõidus näitas Aron 11. aega, mis oli siis ka tema stardikoht. 

Vihm kibutas sõitjaid ka võistluse ajal ning eriti hulluks läksid asjad 13. minutil. Täpselt samal ajal põrkasid sirgel omavahel kokku ka Aron ja Pietro Delli Guanti, mille tulemusena viskus itaallase vormel üle raja põiki, otse Sebastian Montoya masina ette.

Kuna kõik juhtus murdosa sekundite jooksul, ei jõudnud kolumblane selle reageerida ning ta sõitis Delli Guanti vormelist lihtsalt üle. Seejärel viis tema tee juba kruusaväljale, kuhu Montoya sõit ka lõppes.

Olukord videos alates 24.30:

Kohtunikud lehvitasid väljasõidu järgselt kohe nii kollaseid kui ka punaseid lippe. See oli vesi meie vormelitalendi veskile, sest kokkupõrkes esiratast kahjustanud Aronil õnnestus seeläbi 10. kohta hoides boksi longata, kus tema vormel seejärel ligemale 20 minutit kestnud vihmapausi ajal uuesti töökorda seati.

Seejärel naasti turvaauto valvsa pilgu all rajale ning päris kihutamiseks läks alles siis, kui sessioonikellale oli alles jäänud vaid viis minutit. Kümnendalt kohalt sõitu jätkanud Aron tõusis kohe esimese ringiga kaheksandaks ning järgmisel ringil veel ka seitsmendaks, kuid siis toimusid vihmamärjal rajal järgmised väljasõidud ning rajale tuli taas turvaauto, mille selja taga sõit ka lõppes.     

Imola GP teise sõidu võitis seega ART GP piloot Gabriele Mini (Art GP), kellele järgnesid Beganovic (Prema) ja Kas Haverkort (Van Amersfoort Racing). Aronile jäi teisest sõidust näppude vahele seitsmes koht ja sellega kaasnevad kuus punkti.

Kahe etapi järel juhib vormel 3 EM-sarja eestlase tiimikaaslane Dino Beganovic 86 punktiga, teine on Haverkort 47 ning kolmas Aron 46 silmaga. 

Sarja järgmine etapp sõidetakse 28.–29. mail Monacos.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles