R, 9.06.2023

Mehaanikute kiire tegutsemine päästis Eesti vormelitalendi sõidu

Christopher Krutto
Facebook Twitter
Comments
Paul Aron.
Paul Aron. Foto: Instagram @paularon_/

Mercedese F1-tiimi akadeemiasse kuuluv Paul Aron (Prema Powerteam) võistles möödunud nädalavahetusel vormel 3 EM-sarjas legendaarsel Imola ringrajal, teenides ka ühe poodiumikoha.

Esimeses sõidus pääses Aron kvalifikatsioonist tulenevalt rajale viiendana. Vihmasel rajal kerkis ta kaks kohta ja ületas finišijoone lõpuks kolmanda kohaga.

«Kõike arvesse võttes oli okei nädalavahetus. Me tegime esimeses sõidus head tööd, saime kolmanda kohaga häid punkte ja üleüldine kiirus ei olnud halb. Meil jäi poodiumist natuke puudu, aga teenisime häid punkte,» kirjeldas Aron esimest sõitu Prema pressiteenistusele.

Pühapäeval toimunud sõidule pääses ta alles 11. kohalt ning pidi üle elama ka avarii. Eestlasel õnnestus rajale püsima jääda ning lõpuks võitles ta välja kuuenda koha.

«Pühapäev oli see-eest keerulisem, sest me ei võtnud kvalifikatsioonist maksimumi ja see mõjutas teist sõitu. Võtsime sellest maksimaalse tulemuse,» alustas ta teise sõidu kirjeldamist.

«See oli hull sõit ja ma pean tänama tiimi, et nad mu auto punase lipu ajal korda tegid,» avaldas Aron, kui lähedal oli võistluse katkestamisele. Ilma 20 minuti pikkuse pausita oleks ilmselt tema sõit varakult läbi saanud. 

«Lõpuks saime kuuenda koha ja mõned punktid. Oli tore neid teenida, aga sel nädalavahetusel jäi millestki puudu,» tunnistas Aron.

Kahe etapi järel juhib vormel 3 EM-sarja eestlase tiimikaaslane Dino Beganovic 86 punktiga, teine on Kas Haverkort (Van Amersfoort Racing) 47 ning kolmas Aron 46 silmaga.

Sarja järgmine etapp sõidetakse 28.–29. mail Monacos.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles