R, 31.03.2023

WRC-autosse naasmise üle rõõmustav Sebastien Ogier tegi ületunde

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Sebastien Ogier.
Sebastien Ogier. Foto: Valery Hache/AFP/Scanpix

Valitsev autoralli maailmameister Sebastien Ogier taandus küll mulluse hooaja järel suurest mängust, ent teeb tänavu osadel MM-etappidel kaasa. Prantslane istub tuleva nädala lõpus Portugali mõõduvõtul taas Toyota Yarise rooli.

Ogier pidas hooaja avaetapil Monte Carlos haarava lahingu Sebastien Loebiga, ent pidi rahvuskaaslasele napilt alla vanduma. Nad vaatasid Rootsi ja Horvaatia rallit kodust, aga nüüd tulevad jälle mõlemad Portugali kruusateedel rajale.

Eelmise nädala lõpus tegi Ogier võistluseelse testi. Tema kaardilugeja Benjamin Veillas rääkis Auto Hebdole, et katsetused möödusid lõbusalt.

«Vaatasime asjad mitu korda üle, et kõik oleks korras ja omal kohal. Me ei kihutanud viimasel piiril, aga kiirus oli ühtlaselt hea. Kohanen kiiresti. Kõik oli samamoodi nagu viimati autost lahkudes. Probleeme ei tekkinud,» rääkis Ogier' pikaaegselt abimehelt Julien Ingrassialt tänavu ameti üle võtnud Veillas.

«Sebastien oli väga rahulik ja pealtnäha õnnelik, et sai tagasi Yarisesse. Mäletan, et eelmisel aastal [Monte Carlo] testil tundus ta väga väsinud. Nüüd, Portugalis, oli tema näol pidevalt lai naeratus ja töötasime kauemgi kui plaanitud.»

Veillas'i sõnutsi on tänavuse Portugali ralli sarnane mullusega. Õnneks sai ta Ingrassialt eelmise aasta märkmed, mis teeb võistluseks valmistuse oluliselt lihtsamaks. «Vaatasin juba pardakaamera videoid, et natuke rütmi sisse saada,» märkis kaardilugeja.

Hooaja esimese kruusaetapp, Portugali ralli toimub 19.-22. maini.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles