VIDEO Krahh! Teise mängu kaotanud Žalgirist ähvardab koduliigas väljajäämine nelja parema hulgast

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Kaunase Žalgiris (rohelises) on suures hädas.
Kaunase Žalgiris (rohelises) on suures hädas. Foto: LKL - Lietuvos krepšinio lyga

Leedu korvpalliliiga veerandfinaalid erinevad varasematest oluliselt. Viimase kümnendi valitseja Kaunase Žalgiris ripub kuristiku serval.

Tänavu Euroliigas lati maha ajanud Žalgiris tegi negatiivset ajalugu juba kolmapäeval, mil kolme võiduni peetava veerandfinaalseeria teises matšis jäädi võõrsil 68:70 alla Klaipeda Neptunasele. Leedus mängitakse play-off'e 1993. aastast, Kaunase suurklubi polnud eelnevalt nii varajases kohamängude faasis veel kaotanud.

Üleeile õnnestus Žalgirisiel koduplatsil 2:1 juhtima pääseda, ent täna Klaipedas poolfinaali kohta ei kindlustatud. Koduperemehed kontrollisid lõviosa kohtumisest ning panid lõpuks oma paremuse maksma 87:78. Otsustav mäng peetakse ülehomme Kaunases.

Neptunase poolt säras Nojus Mineikis 23 punktiga, tabades kolmeseid 7st 6. Külaliste resultatiivseim oli Lukas Lekavičius.

«Ma ei tunne end otsustava mängu eel enesekindlalt. Meie seis on üsna õrnake. Peame eelmised mängud unustama ja keskenduma järgmisele,» sõnas 11. aprillil Žalgirise tüüri haaranud Kazys Maksvytis kodumaa meediale.

Paari võitja kohtub poolfinaalis Panevežyse Lietkabelisega. EuroCupil hea hooaja teinud sats alistas oma seerias kuivalt 3:0 Utena Juventuse.

Muide, Žalgiris on Leedu meistriks kroonitud kokku 34 ja järjest 11 korral.