Eestlane võitis kurtide olümpial kaugushüppes jahmatava tulemusega kuldmedali

Postimees Sport
Copy
Tanel Visnap (keskel).
Tanel Visnap (keskel). Foto: Eesti Paralümpiakomitee

XXIV kurtide suveolümpiamängudel Caxias do Sulis võitis Tanel Visnap meeste kaugushüppes kuldmedali viimasel katsel püstitatud võimsa isikliku rekordiga 7.43.

Visnapi finaalvõistluse tulemused: 6.91; 7.06; 7.05; 7.00; 7.20; 7.43. Ka viiendal katsel hüpatud 7.20 oli Valgamaa mehe isiklik tippmark.

«Saime lõpuks sammu ja maandumise paika. Emotsioonid on laes! Kokkuvõtmine oli meeletu,» ütles Visnapi treener Raimond Luts kullavõidu järel.

Visnapi tulemus 7.43 oli kurtide olümpiamängude kõigi aegade teine resultaat: temast kaugemale (7.63) on hüpanud vaid Dean Barton-Smith Uus-Meremaalt 1989. aastal Christchurchis.

«Teadsin, et olen suuteline hüppama vähemalt 7.30 ning säilitasin kuuendal katsel külma närvi,» ütles värske kurtide olümpiavõitja Visnap.

«Brasiiliasse tulin kõige suuremate ootustega 100 m jooksus - püstitada uus olümpiarekord. Kahjuks hakkas päev enne 100 m kahte eeljooksu tervis mind alt vedama. Arvatavasti tekkis mul närvidest ülepinge ning laupäevased 100 m eeljooksud kulgesid väga vaevaliselt. Pühapäevase hommikuse poolfinaali ajal oli veidi parem tunne, kuid tundsin, et paari päevaga oli jõud täiesti kadunud ning seda näitas ka pool tundi hiljem toimunud kaugushüppe kvalifikatsioon - kolme katse peale tuli parimaks tulemuseks 6.65, siiski oli mu peamine eesmärk säästa energiat ja sättida sammu eesolevaks finaaliks,» rääkis Visnap.

«Kui nüüd tagantjärele mõelda, siis oligi vist parem, et ma 100 m finaali ei pääsenud (puudu jäi 1 sajandik, tulemuseks jäi 10,92) ning peale kaugushüppe kvalifikatsiooni sain rahulikult hotelli minna taastuma. Olen väga õnnelik, et natukengi jõudu tuli tänaseks tagasi, seda tänu minu onust massöörile Taavi Visnapile, kes andis endast kõik, et jalad oleksid kaugushüppe finaaliks võimalikult värsked,» vaagis ta.

«Tulemus 7.43 on mulle väga jahmatav - seda seetõttu, et peale Poola MM-i, mis toimus eelmise aasta augusti lõpus, olen mõlema jala sääreluu ümbruses oleva valu tõttu teinud ainult ühe kaugushüppetrenni. Miinimumeesmärk on mul Brasiilias täidetud, saan pingevabamalt keskenduda kõrgushüppe finaalile ning 200 m jooksudele,» kommenteeris olümpiavõitja.

«Lisaks veel kaugushüppest: võistlus kulges üsna närviliselt, kuna kolmandal ja neljandal katsel (7.06 ja 7.05 hüpetel) ei õnnestunud sammu hästi klappima saada. Ühel katsel tabasin õrnalt pakku ning maandumisel jäi vasak jalg õnnetult taha, mistõttu kaotasin oluliseid sentimeetreid veelgi ning teisel katsel ei õnnestunud pakku tabadagi. Teadsin, et olen suuteline hüppama vähemalt 7.30 ning säilitasin kuuendal katsel külma närvi,» meenutas ta.

Kõrgushüppe finaal on kavas täna Eesti aja järgi kell 23. 200 m jooksu olümpiavõitjad selguvad neljapäeval.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles