Eesti-Läti ühisliiga finaalturniir on sel korral eestlaste siseasi

Tallinna Selveri peatreener Avo Keel.
Tallinna Selveri peatreener Avo Keel. Foto: Toomas Huik

Täna mängiti võrkpalli Eesti-Läti ühisliigas kolm veerandfinaalseeria korduskohtumist, mis kõik lõppesid Eesti klubide võiduga. See tähendab, et järgmisel nädalal toimuv nelja meeskonna finaalturniir on esmakordselt Eesti klubide siseasi.

Tõeline põnevusmäng tomus Lätis, kui TTÜ võitis 3:1 Riia Lase, esimene kohtumine oli lõppenud TTÜ 3:2 võiduga. Esimene ning kolmas geim lõppes Eesti klubi 25:21 võiduga, teises geimis oli parem Riia meeskond. Neljanda geimi keskpaigas sattus TTÜ suurepärasesse hoogu ning vahe suurendati geimi lõpus 11 punktini. Taaskord tegi hea mängu Denis Sintov, kes tõi 16 punkti, Aleksandrs Kudrjašovs vastas Lase poolt samuti 16 punktiga, kirjutab volley.ee.

Tiitlikaitsja Tallinna Selver võitis kodusaalis 3:1 VK Biolars meeskonna. Selveri parimatena tõid Martti Rosenblatt (viis ässpallingut) ja Kristjan Õuekallas vastavalt 17 ning 15 punkti, Andri Aganitsi 11 punktist viis tulid blokist.

Pärnu VK oli kodusaalis 3:0 parem Daugavpilsi meeskonnast, avamängu võitis Eesti klubi sama tulemusega. Hea mängu tegi Aivar Silm, kes tõi 19 punkti (efektiivsus +13), Tamar Nassar toetas meeskonda 10 punktiga.

Järgmisel laupäeval-pühapäeval toimuva finaalneliku turniiri võitja selgitavad Eesti klubid, poolfinaalis mängivad Pärnu VK - Tartu Pere Leib ning Tallinna Selver - TTÜ.