Liverpool astus võiduga City kandadele

Sadio Mane tähistamas Liverpooli võiduväravat.
Sadio Mane tähistamas Liverpooli võiduväravat. Foto: DARREN STAPLES/Scanpix

Inglismaa jalgpalli kõrgliigas läksid eile hilisõhtul vastamisi Aston Villa ja neile külla sõitnud Liverpool. Meistritiitlit ihkav Liverpool teenis küll 2:1 võidu, ent kaotas ühe põhimehe.

Enne eilset lahutas Liverpooli tabeliliidrist Manchester Cityst kolm punkti. See nõeluti raskustega kinni, ent trumbid on endiselt City käes.

Eilset kohtumist läks Aston Villa juba kolmandal minutil juhtima, kui kodumeeskonna viis eduseisu Brasiilia mängumees Douglas Luiz. Eduseis aga liiga kaua ei püsinud, sest kuuendal minutil viigistas mängu Joel Matip.

Avapoolaja lõpus tuli Liverpooli peatreeneril Jürgen Klopil teha sunnitud vahetus. Väljakult lahkus Fabinho, kes ei suutnud pärast 30 minutit mängu jätkata.

Järgmist tabamust tuli jalgpallisõpradel tund aega. Lõpuks viis külalised 65. minutil juhtima Sadio Mane, kes realiseeris Luiz Diaze väravasöödu.

Enne tänast on Liverpoolil ja Cityl võrdsena 86 punkti. Esikohta hoiab endiselt City, kellel on üks mäng vähem peetud ning samuti edukam väravatevahe.