Kohtunikutöö on Kaivoja põhitöö. «Selle nimel ma rügan ja rassin. Tõlke- ja keeletöid teen kõrvalt, aga põhirõhk on jalgpallil.» Erinevalt ainult Eestis töötavatest kohtunikest elatub ta ka oma tööst ära ning teenistust peab heaks. «Tänu sellele ma suudangi praegu keskenduda justnimelt EM-ile.» Rahvusvahelistel mängudel sõltub tasu aga väljakukohtuniku kategooriast – kõrgema kategooria väljakukohtunik tähendab ka suuremat teenistust Kaivojale, abikohtunikuna ta seda mõjutada ei saa.
Paljuräägitud meeste ja naiste palgalõhe teemalt ta saladuseloori kergitada ei oska. «Ausalt öeldes ma isegi ei tea, mis see vahe võib olla. Mul on küll elukaaslane, kes vilistab meeste tippmänge rahvusvaheliselt, aga me ei räägi sellest. See ei ole see põhjus, miks me seda teeme. Hing ihkab jalgpallis olemist ja neid häid mänge ning selle nimel me seda tööd teeme,» ei tähtsusta ta liialt rahalist aspekti.
Kuidas valmistub proff tipptaseme mängude vilistamiseks? «Naiste tippjalgpall on ikkagi puhas jalgpall. Mõnikord siingi meeste esiliigas on puterdamist palju. Seal näed, kui ilusti need naised mängivad – juba selle pealt oled palju rohkem valmis.»
Täna hoiab ta end toonuses vilistades Eestis Premium Liiga meeste mänge. Mõeldes kohalikele «pahadele poistele», kes tähelepanu nõuavad, toob ta välja Ojamaa. „«Teame, et ta on jõuline ja suure isuga mängija. Eks ikka teda jälgid.» Küsimus Eesti karmima pingiga meeskonna kohta paneb Kaivoja aga naerma. «Nimesid välja ei too, ent Legion on ju väga tore meeskond. Mulle väga meeldis viimane mäng Kaleviga, kus mu poole pöörduti väga viisakalt kui «proua kohtunik». Isegi kui on väga emotsionaalne pink, siis selle peale suudad ainult muheleda ja positiivseks jääda,» ütles ta.
Naiskohtunikele vanusepiiri karjääri lõpetamiseks ei ole – kui kaua kavatseb Kaivoja vilistada? «Nii kaua, kui füüsiline pool jaksab. Eks ma treenin piiripeal ja vigastuste piiri lähedal. Sellega peab olema ettevaatlik ning tead, et ühel hetkel võib käia mingi väike klõps, mis paneb karjäärile punkti.» Erinevalt mängijatest puudub kohtunikel leping, mis garanteeriks sissetuleku ka vigastuste korral. «Võib-olla see muutub kunagi, aga praegu see nii on. Tuleb leida teine hobi, teine töö kõrvale, et teaksid, et miski kindlustab elu,» selgitab ta.