P, 4.12.2022

Eesti purustas MM-finaalturniiriks valmistuva Ukraina võrkpallikoondise

Postimees Sport
Eesti purustas MM-finaalturniiriks valmistuva Ukraina võrkpallikoondise
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti koondise nurgaründaja Albert Hurt.
Eesti koondise nurgaründaja Albert Hurt. Foto: Tairo Lutter

Eesti rahvusmeeskond kohtus kontrollmängus Ukraina esindusega ning võttis 3:0 (25:18, 25:20, 25:22) võidu. Mängiti ka kaks lisageimi, kus oli 25:17 ja 15:12 parem Eesti.

Eesti alustas kohtumist tugevalt ning asus esimest geimi juhtima 10:7, Ukraina oli sunnitud võtma mõtlemisaja. Ka järgmise punkti teenisid eestlased blokist. Uuskari serviäss andis kodumeeskonnale juba 18:10 edu ning avageimi võitsid eestlased 25:18. Juhkami ja Uuskari tõid avageimis kumbki kuus punkti, ukrainlaste edukaimad olid võrdselt nelja punktiga Juri Semenjuk ja Jevheni Kisiliuk, kirjutas volley.ee.

Teist geimi läks Eesti meeskond 6:0 juhtima ning Ukraina peatreener kutsus mängijad mõtlemisajale. Geimi keskel läks hoogu Ukraina blokk ning 15:11 eduseisul võttis peatreeneri kohuseid täitnud Alar Rikberg omakorda aja maha. Vahe siiski püsis, Saaremaa võimsa rünnaku järel juhiti 21:15 ning teise vaatuse võitis Eesti 25:20. Hurt ja Uuskari tõid kumbki viis punkti. Kui avageimis oli Ukraina rünnak vaid 35%, siis teises vaatuses oli 35 protsenti nende vastuvõtt.

Kolmanda vaatuse alguses asendas Robert Viiber Markkus Keelt. See geim oli tasavägisem, geimi keskel viis Hurt Eesti 17:15 juhtima, ent tema serviviga seadis veidi hiljem tabloole 18:18 viiginumbrid. Geimi keskel sekkus Stefan Kaibald Juhkami asemel. Otsustavatel hetkedel oli parem Eesti, Saaremaa temporünnak ja Uuskari punkt viisid meid ette 23:20 ja geim kuulus Eestile 25:22. Selles vaatuses tõi Uuskari Eesti edukaimana viis silma.

Kokkuleppel mängiti ka lisageimid. Neljandas saatis Rikberg Maari asemel väljakule Johan Vahteri, tempos sai Treiali asemel mänguaega Mart Naaber. Kaibaldi tagaliinirünnaku järel olid eestlased peal 11:4 ning sedagi geimi domineeris kodumeeskond, tulemuseks 25:17. Uuskari jõudis selles vaatuses kuus punktini.

Viiendas geimis alustasid Eesti poolel Viiber, diagonaalis Mihkel Varblane, Kaibald, Hurt, Saaremaa, Naaber, Vahter. Ukrainlased pääsesid ette 8:6, ent Kaibald viigistas. Edasi mindi punkt-punktis, lõpuks jäi 15:12 peale Eesti.

Homme kell 18.00 kohtutakse sama vastasega Tartu Ülikooli spordihoones uuesti. Mäng on pealtvaatajatele tasuta ja otsepildis nähtav volley.ee lehel. Täna juhendas meeskonda peatreenerina Alar Rikberg, homme on selles rollis Oliver Lüütsepp. Peatreener Fabio Soli jõuab Itaaliast koondise juurde pühapäeval.

Eesti koondise koosseis mängudeks Ukraina koondisega:

Sidemängijad: Markkus Keel, Aleksander Eerma, Robert Viiber, Renet Vanker

Diagonaalründajad: Jan Markus Üprus, Markus Uuskari, Valentin Kordas

Nurgaründajad: Albert Hurt, Kevin Saar, Stefan Kaibald, Timo Ander Lõhmus, Martti Juhkami

Temporündajad: Alex Saaremaa, Mihkel Varblane, Sten Perillus, Mart Naaber, Henri Treial

Liberod: Silver Maar, Cris Karlis Lepp, Johan Vahter

Märksõnad
Tagasi üles