VIDEO ⟩ Kullamäe koduklubi jäi Hispaanias viimaseks ja valas pisaraid, Raiestet ootab play-off'is kõva pähkel

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Burgose üks liidreid Vitor Benite oli mängu järel väga löödud.
Burgose üks liidreid Vitor Benite oli mängu järel väga löödud. Foto: @SanPabloBurgos

Eile hilisõhtul tõmmati joon alla Hispaania korvpalli meistrivõistluste põhiturniirile. Kristian Kullamäe koduklubi Burgos jäi 18 meeskonna konkurentsis viimaseks, Sander Raieste leivaisa Baskonia oli kuues.

Viimase vooru eel olnuks Burgosel võidu korral võimalus ohutsoonist ehk kahe viimase hulgast välja rabeleda, ent selleks tulnuks kindlasti alistada Fuenlabrada. Ülesanne jäi aga täitmata, koduplatsil tuli tunnistada vastase kindlat 83:66 paremust.

Burgos jõudis kõrgliigasse 2017. aastal ning tunamullu tehti klubi ajaloo parim tulemus, kui lõpetati neljandana. Lisaks võideti kahel hooajal järjest FIBA Meistrite liiga. Tänavune hooaeg läks aga täiesti aia taha, kodustel meistrivõistlustel võideti 34 mängust vaid 10.

Viimase kohtumise järel valasid pisaraid nii Burgose fännid kui ka mängijad. Pääsu pole, tuleval hooajal mängitakse taas aste madalamal.

Tänavu tiimiga liitunud Kullamäel jäi seljataha väga keeruline hooaeg. Treenerivahetuste virvarris ta oma kohta ei leidnudki. Viimastes mängudes ei mahtunud meie mees taas koosseisugi.

Ühtekokku käis 22-aastane tagamees platsil 15 Hispaania kõrgliiga mängus. Kullamäe arvele jäi keskmiselt 10,4 minutit, 3,33 punkti ja 1,07 resultatiivset söötu. Meistrite liiga neljas matšis olid samad näitajad 14,5, 8,75 ja 0,5.

Kullamäe sõlmis 2020. aasta suvel Burgosega kolmeaastase lepingu. Esimene möödus laenul Hispaania esiliigas. Tänavu pidanuks ta kanda kinnitama kõrgliigas, ent meie mehe võistkonda toonud treener lahkus Joan Peñarroya lahkus kahe hooaja vahel.

Euroliigas kena hooaja lõpu teinud Baskonia lõpetas kodustel meistrivõistlustel põhiturniiri 81:89 kaotusega Badalona Joventutile. Raieste sai platsile kaheksaks sekundiks alla kahe minuti ja noppis ühe lauapalli.

Kuuendaks (20 võitu, 14 kaotust) jäänud Baskonia läheb veerandfinaalis vastamisi Valenciaga (23-11). Kahe võiduni peetavas seerias on raske kummalegi eelist anda.

Põlvelõikustest taastunud, jaanuaris platsile naasnud Raieste sai võimaluse 11 kodu- ja 10 Euroliiga kohtumises. Mõlemas sarjas teenis ta keskmiselt napilt üle kuue minuti, visates kokku 20 silma.