VIDEO Uskumatu lagunemine: Doncic aitas otsustavas mängus Dallasel purustada põhihooaja parima Phoenixi

Christopher Krutto
Luka Doncic (palliga) vedas Dallas Mavericksi võimsa võiduni.
Luka Doncic (palliga) vedas Dallas Mavericksi võimsa võiduni. Foto: Christian Petersen/AFP/Scanpix

Ookeanitaguses korvpalliliigas NBA selgus täna teine läänekonverentsi finalist, kui Dallas Mavericks alistas otsustavas mängus 123:90 Phoenix Sunsi.

Suns oli põhihooaja parim tiim, võites 64 mängu ja kaotades kõigest 18 ning neid peeti tänavusel hooajal üheks suuremaks favoriidiks. Ometi lõppes nende tee juba läänekonverentsi poolfinaalides.

Kohtumise saatus oli sisuliselt selge juba poolajaks, sest pikemale pausile mindi Mavericksi 57:27 eduseisus. Kusjuures Sunsil oli veel kasutada koduväljaku eelis.

Dallase parimaks kerkis Luka Doncic, kes viskas 35 punkti ja korjas 10 lauapalli. Kusjuures viimaseks veerandajaks teda enam platsile ei pandudki. Spencer Dinwiddie toetas teda 30 silmaga. Sunsi parimana viskas 12 punkti Cameron Johnson.

Läänekonverentsi finaalis läheb Mavericks vastamisi Golden State Warriorsiga. Idakonverentsi poolfinaalis on vastamisi Miami Heat ja Boston Celtics.