K, 6.07.2022

Arvad, et Loeb on vana? 56-aastane Hispaania vanameister oli lähedal EM-ralli võidule

Karl Mihkel Eller
Arvad, et Loeb on vana? 56-aastane Hispaania vanameister oli lähedal EM-ralli võidule
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Luis Felipe Monzon Kanaaride ERC-etapil. 56-aastaselt hispaanlast röövis esikoha rehvipurunemine. Kohaliku vanameistri esilekerkimine tekitas küsimuse, kas ERC tase üldine tase on langenud?
Luis Felipe Monzon Kanaaride ERC-etapil. 56-aastaselt hispaanlast röövis esikoha rehvipurunemine. Kohaliku vanameistri esilekerkimine tekitas küsimuse, kas ERC tase üldine tase on langenud? Foto: @world/Red Bull Content Pool

Euroopa meistrivõistlused (ERC) on WRC järel tugevuselt teine rallisari ning alates tänavusest koordineerib mõlemat võistlust üks ja sama korraldaja. Kuigi ERC on pealtnäha läinud rohkem WRC nägu, siis tegelikult tundub, et sari on muutunud lahjemaks.

Selle tõestuseks on eelmisel nädalavahetusel sõidetud kolmas etapp, mis toimus Kanaari saartel. Juba stardinimekirja nähes võis aimata, et võidu nimel pretendeerivad vaid Hispaania sõitjad. Avapäeva järel juhtis rallit 56-aastane Kanaaride kohalik legend Luis Felipe Monzon.

Pannes mehe vanus perspektiivi, siis Loeb oli napilt kaheaastane, kui Monzon näitas teistele tagatulesid motokrossivõistlustel. Ralliautoga sai ta esimest korda sõita 20-aastaselt ja võite asus ta noppima alates 1990. aastast. Lisaks on ta kahekordne Hispaania meister, aastatel 2001 ja 2013.

Märksõnad
Tagasi üles